محققان فنلاندی عنوان می كنند؛

تاثیر مصرف ماهی در حاملگی بر تقویت بینایی و عملكرد مغز كودك

تاثیر مصرف ماهی در حاملگی بر تقویت بینایی و عملكرد مغز كودك

سرشیر: نتایج مطالعه جدید نشان داده است مصرف ماهی در طول حاملگی می تواند باعث تقویت چشم و عملكرد شناختی كودك متولدنشده شود.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، تحقیق محققان دانشگاه توركو فنلاند نشان داده است كودكانی كه مادرشان در طول سه ماهه آخر حاملگی هفته ای سه بار یا بیشتر ماهی مصرف كرده باشد دارای قوه بینایی و سلامت مغز بهتری هستند.
مطالعه اخیر نشان داده است زنان آبستن می توانند با خوردن منظم ماهی های چرب در دوره بارداری، روند رشد قوه بینایی و عملكرد مغزی كودك را بهبود بخشند.
«كیرسی لیتینن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج این مطالعه مبین این مطلب است كه مصرف منظم ماهی در دوره حاملگی برای رشد كودك متولدنشده مفید می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «فایده ماهی در این زمینه ناشی از اسیدهای چرب پلی اشباع نشده موجود در ماهی و همینطور سایر مواد مغذی نظیر ویتامین D و E است كه برای رشد مهم هستند.»
تیم تحقیق در این مطالعه گزارش میزان منابع اسید چرب پلی اشباع نشده را در رژیم غذایی مادران و سرم خون شان و همینطور میزان آن را در خون كودكان تا یك ماهگی بررسی كرد.
سپس كودكان در سن ۲ سالگی تحت آزمایش تشخیص تغییرات عملكردی و رشدی بینایی در سیستم بینایی شان قرار گرفتند.
محققان تاكید دارند این مطالعه نشان داده است كه چقدر تغییرات ساده در رژیم غذایی زنان آبستن می تواند به تنظیم رشد اعصاب نوزاد كمك نماید.

1397/07/11
23:50:52
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: بهبود , رژیم غذایی , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر