آگهی فائو درباره تأثیرات تغییر اقلیم بر امنیت غذایی

آگهی فائو درباره تأثیرات تغییر اقلیم بر امنیت غذایی

سرشیر: فائو می گوید منطقه آسیا و اقیانوسیه همچون لطمه پذیرترین مناطق جهان در مقابل ناامنی غذایی و تأثیرات ناشی از رخدادهای شدید آب وهوایی است.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، سازمان خوار و بار و كشاورزی ملل متحد (فائو) آگهی داد كه گستره خشكی ها و شهرهای روبه رشد در منطقه آسیا با سرعتی بیشتر از میانگین جهانی در حال گرم شدن هستند؛ مسئله ای كه تأثیرات قابل توجهی بر امنیت غذایی و معیشت میلیون ها نفر در این منطقه از جهان خواهد گذاشت.
براساس گزارش «اقلیم و زمین» كه مشتركا از طرف فائو و شماری از دیگر نهادهای سازمان ملل تهیه شده است، دمای برخی شهرهای منطقه آسیا الان بین ۰.۲ تا ۲.۶ درجه سانتی گراد بیشتر از میانگین جهانی است.
این در حالی است كه كشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه كه همچون لطمه پذیرترین مناطق جهان در مقابل ناامنی غذایی و تأثیرات ناشی از رخدادهای شدید آب وهوایی هستند، حدود نیم میلیارد نفر كه از سوءتغذیه رنج می برند را در خود جای داده اند، جمعیتی كه شامل بیشتر از نیمی از افراد مبتلا به سوءتغذیه در جهان است.
در گزارش مشترك فائو و سازمان ملل همین طور نسبت به تأثیرات بیش از پیش تغییرات اقلیمی بر امنیت غذایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه بوسیله كاهش بازده محصولات كشاورزی، افزایش قیمت مواد غذایی، كاهش ارزش غذایی و تضعیف زنجیره تولید آگهی داده شده است. در این گزارش همین طور بر اهمیت مقابله با فرسایش خاك در آسیا تاكید شده است، آن هم در شرایطی كه مسئله دسترسی به آب شیرین و رقابت بر سر آن یكی دیگر از چالش های اصلی در منطقه است. مسئله تقاضای مصرف كنندگان به مواد غذایی – كه تأمین آن نیازمند منابع طبیعی بیشتری است – نیز همچون دیگر مسائلی است كه باید به آن رسیدگی شود.
ژیانگ جون یائو، مدیر ارشد برنامه ریزی فائو در منطقه آسیا و اقیانوسیه با اشاره به نقش فعال فائو در پشتیبانی و مشاركت در تدوین این گزارش تاكید كرد كه این سازمان از كشورهای عضو می خواهد تا اقدامات بیشتری را در زمینه سازگاری و كاهش تأثیرات رخدادهای شدید اقلیمی بر كشاورزی و معیشت روستایی اتخاد كنند.


منبع:

1398/08/09
19:19:31
5.0 / 5
4084
تگهای خبر: تغذیه , تولید , شیر , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر