تازه ترین آمار همه گیری كرونا

تازه ترین آمار همه گیری كرونا

سرشیر: آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 71 میلیون و 438 هزار و 884 نفر رسیده و مرگ یک میلیون و 601 هزار و 209 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۴۹ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۳۹۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیش از ۱۶.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۳۰۲ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۸ و ۶.۸ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از انگلیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همین طور فرانسه بیش از ۵۷ هزار و ایران نیز بیش از ۵۱ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۷ هزار، روسیه با بیش از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۰ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۷۱۴ مبتلا، ۳۰۲ هزار و ۷۶۲ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۲۶ مبتلا، ۱۴۲ هزار و ۶۶۲ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۸۳۶ هزار و ۳۱۳ مبتلا، ۱۸۰ هزار و ۴۵۳ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۵۹۷ هزار و ۷۱۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۸۹۳ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۵۱ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۵۷ هزار و ۵۶۷ قربانی
۶. انگلیس: یک میلیون و ۸۰۹ هزار و ۴۵۵ مبتلا، ۶۳ هزار و ۵۰۶ قربانی
۷. ایتالیا: یک میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۷۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۳۸۷ قربانی
۸. ترکیه: یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۷۳ مبتلا، ۱۵ هزار و ۹۷۷ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۴۷ هزار و ۶۲۴ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۳۲۸ مبتلا، ۴۰ هزار و ۶۰۶ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همین طور کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/09/22
12:13:30
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: بهبود , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر