آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

شمار قربانیان جهانی كرونا از 30 هزار نفر گذشت

شمار قربانیان جهانی كرونا از 30 هزار نفر گذشت

سرشیر: آمارهای رسمی حاكی از آنست كه شمار مبتلایان به كووید-19 در سراسر جهان خصوصاً در كشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریكا رو به افزایش است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، كروناویروس جدید كه عامل بروز بیماری كووید-۱۹ است، نخستین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و هم اكنون به سراسر جهان گسترش پیدا كرده است.
تا لحظه انتشار این خبر ۶۶۴ هزار و ۱۰۳ نفر در سراسر جهان به كروناویروس مبتلا شده اند كه از این میان ۳۰ هزار و ۸۸۳ نفر جان باخته و ۱۴۲ هزار و ۳۶۱ نفر از این بیماری بهبود یافته اند.
ایالات متحده آمریكا با ۱۲۳ هزار و ۷۵۰ مورد مبتلاشدن بیشترین شمار مبتلایان جهان را به خود اختصاص داده و در بالای جدول جهانیِ مبتلایان به این بیماری قرار گرفته است. از این شمار تابحال ۲۲۲۷ نفر جان خودرا از دست داده و ۳۲۳۱ نفر نیز بهبود یافته اند.
بعد از آمریكا، ایتالیا با مجموع ۹۲ هزار و ۴۷۲ نفر مبتلا در ردیف دوم بیشترین مبتلایان به بیماری كووید-۱۹ در جهان قرار گرفته كه ۱۰ هزار و ۲۳ نفر از این شمار جان باخته و ۱۲ هزار و ۳۸۴ نفر بهبود یافته اند.
شمار مبتلایان در چین نیز كه بنظر می رسد شیوع كروناویروس را در كشور خود كنترل كرده با ثبت تنها ۴۵ مورد ابتلای جدید، به ۸۱ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است. این كشور ۳۳۰۰ قربانی و ۷۵ هزار و ۴۴۸ بهبود یافته از كروناویروس را گزارش كرده است.
هم چنین دیگر كشورهای اروپایی همچون اسپانیا با ۷۳ هزار و ۲۳۵ مبتلا و ۵۹۸۲ قربانی، آلمان با ۵۷ هزار و ۶۹۵ مبتلا و ۴۳۳ قربانی و فرانسه با ۳۷ هزار و ۵۷۵ مبتلا و ۲۳۱۴ قربانی در رتبه های پس از چین قرار گرفته اند.
شمار مبتلایان به كروناویروس در ایران نیز تابحال ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر اعلام شده است كه از این میان ۲۵۱۷ نفر جان خودرا از دست داده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر بهبود یافته اند.
طبق آمارهای به ثبت رسیده در سایت "وردومترز"، شمار مبتلایان در كشورهای انگلیس ۱۷ هزار ۸۹ مبتلا و ۱۰۱۹ قربانی، سوئیس ۱۴ هزار و ۷۶ مبتلا و ۶۳۹ قربانی، كره جنوبی ۹۵۸۳ مبتلا و ۱۵۲ قربانی و بلژیك ۹۱۳۴ مبتلا و ۳۵۳ قربانی اعلام شده است.
منبع:

1399/01/10
23:32:17
5.0 / 5
2931
تگهای خبر: بهبود , سایت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر