مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی سرشار از حبوبات ریسك بیماری قلبی عروقی را می كاهد

رژیم غذایی سرشار از حبوبات ریسك بیماری قلبی عروقی را می كاهد

سرشیر: بگفته پژوهشگران، رژیم غذایی سرشار از نخود، عدس، لوبیا و سایر حبوبات سبب كاهش خطر بیماری قلبی عروق كرونر، بیماری قلبی عروقی و فشارخون بالا می شود.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، پژوهشگران در این مطالعه، تحقیقات قبلی در مورد مصرف حبوبات و ریسك بیماری های قلبی عروقی و نشانگرهای در رابطه با آنرا بررسی كردند.
آنها دریافتند افرادی كه بیشترین مصرف حبوبات را دارند در مقایسه با افراد دارای پایین ترین میزان مصرف حبوبات، تا ۱۰ درصد با كاهش نرخ وقوع بیماری قلبی عروقی، بیماری قلبی عروق كرونر و فشارخون بالا روبرو هستند.
دكتر «هانا كالووا»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «بیماری قلبی پرهزینه ترین و اصلی ترین علت مرگ در جهان است. این مطالعه نشان میدهد كه مصرف حبوبات بعنوان چاره ای ارزان، قابل دسترس و آسان می تواند به تغییر در این روند كمك نماید.»
به گفته پژوهشگران، از آنجائیكه نخود و سایر حبوبات سرشار از فیبر، پروتئین گیاهی و سایر ریزمغذی ها هستند، و دارای میزان كم چربی، كلسترول، و شاخص گلوكز پایین هستند، از اینرو برای سلامت قلب و عروق مفید هستند.
كالووا در ادامه تاكید می كند: «تنها افزودن مقدار بیشتری نخود و سایر حبوبات به وعده غذایی مان می تواند ابزاری قدرتمند در مقابله با بیماری قلبی و كاهش فشارخون باشد.»


منبع:

1398/09/14
21:32:43
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: رژیم غذایی , سلامت , غذا , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر