مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی پرقند و چرب عامل افزایش احتمال عفونت شدید

رژیم غذایی پرقند و چرب عامل افزایش احتمال عفونت شدید

به گزارش سرشیر مطالعه جدید نشان داده است رژیم غذایی غربی در مقایسه با رژیم غذایی عادی، می تواند باعث افزایش التهاب مزمن، شدت عفونت خونی سپسیس و نرخ بالا مرگ و میر شود.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، محققان دانشگاه ایالتی پورتلند آمریكا دریافته اند مصرف رژیم غذایی غربی كه مملو از چربی و قند و حاوی میزان كم فیبر است، می تواند فرد را در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به عفونت شدید خونی موسوم به «سپسیس» قرار دهد.
محققان در این مطالعه دریافتند موش های تغذیه شده با رژیم غذایی غربی در مقایسه با رژیم غذایی عادی، با افزایش مبتلا شدن به التهاب مزمن، شدت سپسیس و نرخ بالاتر مرگ و میر مواجه بودند.
سپسیس یك مشكل خطرناك ناشی از واكنش بدن به عفونت است، می تواند منجر به شوك و نارسایی یك عضو بدن شود، و یكی از شایع ترین علل مرگ در جهان است.
«بروك ناپیر»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سیستم ایمنی موش های تغذیه شده با رژیم غذایی غربی، متفاوت عمل كرد. این رژیم غذایی شبیه به رژیمی بود كه عملكرد سلول ایمنی را مبتلا به اختلال می كند از اینرو فرد بسیار در مبتلا شدن به سپسیس صدمه پذیر می شود و زمانی هم كه فرد مبتلا به عفونت سپسیس می شود سریع تر می میرد.»
به گفته محققان، این یافته ها می تواند به بیمارستان ها در كنترل بهتر رژیم غذایی بیماران بستری شده در بخش ICU كمك نماید چراكه آنها بیشتر از همه در معرض مبتلا شدن به سپسیس قرار دارند.

1397/12/04
14:36:22
5.0 / 5
4471
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر