نیمی از آمریكایی ها در اماكن عمومی ماسك نمی زنند

نیمی از آمریكایی ها در اماكن عمومی ماسك نمی زنند

نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که نیمی از مردم ایالات متحده در اماکن عمومی از ماسک استفاده نمی کنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، باآنکه هنوز هم تاکید می شود که استفاده از ماسک روشی موثر در متوقف ساختن شیوع بیماری کووید-۱۹ است اما نیمی از مردم ایالات متحده در اماکن عمومی از ماسک استفاده نمی کنند.
محققان دریافتند هرچند حدود ۸۳ درصد از بزرگسالان آمریکایی ماسک را بعنوان روشی موثر در حفاظت از خود در مقابل بیماری کووید-۱۹ در نظر می گیرند اما عملکردشان در استفاده از ماسک بخصوص وقتی در جمع قرار می گیرند، متناقض و اغلب رفتاری پرخطر است.
دو سوم از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام نموده اند که در اوایل ماه دسامبر با افرادی خارج از خانه در تماس نزدیک بوده اند اما فقط حدود ۵۱ درصد در آن زمان ماسک به صورت داشته اند.
همینطور در این بررسی مشخص شد: سفیدپوستان کمتر از ماسک استفاده می نمایند و ۴۶ درصد از آنان هنگام ارتباط با افراد در بیرون از خانه ماسک به صورت داشته اند. این رقم در بین سیاه پوستان ۶۷ درصد و در هیسپانیک ها ۶۳ درصد بوده است.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان آمریکایی تاکید کردند: این یافته ها نشان دهنده لزوم افزایش تلاش ها برای انتقال اطلاعات در مورد اهمیت کلی استفاده از ماسک و محل و زمان آن است.
منبع:

1399/11/04
18:26:58
0.0 / 5
1152
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر