از پنجم تا آخر آبان ماه

نحوه دوركاری ۵۰ درصدی كاركنان ابلاغ گردید

نحوه دوركاری ۵۰ درصدی كاركنان ابلاغ گردید

سرشیر: بخشنامه روش اجرای دوركاری 50 درصدی كاركنان از طرف رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور به كلیه دستگاه های اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات كشوری ابلاغ گردید و از پنجم تا سی ام آبان لازم الاجراست.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، باتوجه به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری که عمدتاً ناشی از رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است و بمنظور فراهم کردن زمینه تحقق محدودیت های وضع شده از طرف ستاد مدیریت و مقابله با کرونا و کاستن از ترددهای شهری و تماس شهروندان با یکدیگر، بخشنامه روش اجرای دورکاری از طرف رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به کلیه دستگاه های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ گردید.
به سبب این بخشنامه، لازم است دستگاه های اجرائی ضمن توجیه کارکنان خود درباب هدف ستاد مدیریت و مقابله با کرونا از اتخاذ این تصمیم، با اتخاذ روش هایی از قبیل نوبت بندی به صورت روزانه (حضور یک روز درمیان کارکنان)، کاهش حضور کارکنان در ادارات را به نحوی برنامه ریزی کنند که امکان مسافرت های بین شهری و ترددهای غیرضروری درون شهری به حداقل کم شود.
همچنین دستگاه های اجرائی موظفند ضمن برنامه ریزی برای ارائه خدمات حوزه مسئولیت خود با حضور ۵۰ درصد کارکنان، ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع، خصوصاً «خدمات ضروری»، وقفه ای ایجاد نشود.
طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی، لازم است دستگاه های اجرائی که حجم و نوع خدمات آنها به نحوی است که حضور بیش از ۵۰ درصد کارکنان در ادارات تابعه آنها در شهر تهران اجتناب ناپذیر است، ضمن تعیین میزان کاهش حضور کارکنان خود با موافقت بالاترین مقام اجرائی دستگاه، مراتب را تا دهم آبان ماه به این سازمان اعلام کنند.
به سبب بند سوم این بخشنامه که از طرف جمشید انصاری ابلغ شده است، کلیه مدیران و مسئولان دستگاه های اجرائی ترتیبی مکلفند ترتیبی اتخاذ کنند تا کارکنانی که از حضور در محیط کار معاف می گردند، در محل سکونت خود حاضر و با بهره گیری از امکانات و زیرساخت های موجود وظایف خودرا به صورت دورکاری از منزل انجام دهند.
درصورت عدم امکان انجام وظایف کارکنان مشمول این بخشنامه به صورت دورکاری و باتوجه به لزوم کاهش حضور کارکنان در محیط اداری برای تحقق اهداف فاصله گذاری اجتماعی، سایر کارکنان تا سقف ۵۰ درصد به صورت نوبت بندی روزانه از حضور در محل کار معاف شوند.
گفتنی است، این بخشنامه از پنجم آبان ۱۳۹۹ تا سی ام آبان ۱۳۹۹ لازم الاجرا خواهد بود.
منبع:

1399/08/03
23:51:14
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , كلیه , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر