مطالعه محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

رژیم غذایی گیاهی باعث كاهش فشارخون می شود

رژیم غذایی گیاهی باعث كاهش فشارخون می شود

بررسی ۷ رژیم غذایی گیاهی نشان داده است كه رژیم غذایی حاوی كمی گوشت با مقادیر زیاد سبزیجات بهترین روش برای حفظ سلامت قلب است.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، محققان دانشگاه وارویک بریتانیا عنوان می کنند تغییرات در رژیم غذایی و مصرف مواد گیاهی بیشتر در رژیم غذایی نظیر سبزیجات و غلات کامل، و کاهش مصرف گوشت و لبنیات، باعث کاهش فشارخون و حفظ سلامت قلب می شود.
در این مطالعه دو گروه موردمقایسه قرار گرفتند: یک گروه رژیم غذایی گیاهی ویژه و گروه دیگر رژیم غذایی استاندارد دریافت نمودند.
«فرانچسکو کاپوچیو»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «نتایج ما جالب بود. رژیم های غذایی که دارای میزان کمی پروتئین حیوانی بودند، در مقایسه با رژیم غذایی کاملاً گیاهی و فاقد هرگونه پروتئین گیاهی، تأثیر بیشتری بر کاهش فشارخون داشتند.»
وی در ادامه می افزاید: «این نتیجه عجیب نیست چونکه رژیم غذایی گیاهی فاقد مواد مغذی مهم می باشد. وجود میزان کمی گوشت در رژیم غذایی مهم می باشد..»
در حقیقت، نتایج نشان داده است که وجود میزان کمی پروتئین حیوانی به صورت ماهی یا تخم مرغ و لبنیات در رژیم غذایی به مراتب تأثیر بیشتری در کاهش فشارخون در مقایسه با رژیم غذایی کاملاً گیاهی دارد.


منبع:

1399/06/03
13:38:21
5.0 / 5
2005
تگهای خبر: رژیم غذایی , سلامت , غذا , گیاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر