نوعی داروی آنفلوآنزا كه سبب مقاومت دارویی می شود

نوعی داروی آنفلوآنزا كه سبب مقاومت دارویی می شود

سرشیر: پژوهشگران علوم پزشكی در آمریكا در بررسی های اخیر خود مشاهده نمودند كه نوعی داروی جدید آنفلوآنزا می تواند سبب بروز مقاومت دارویی در ویروس های این بیماری شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، داروی جدید Xofluza كه برای درمان بعضی از انواع آنفلوآنزا تجویز می شود می تواند طی چند روز علایم این بیماری را از بین ببرد اما ممكنست جهش ویروسی را به دنبال داشته باشد و در نهایت به مقاومت دارویی در این ویروس ها منجر شود.
پژوهشگران با تاكید بر اینكه گونه های شایع ویروس آنفلوآنزا می توانند به سرعت در مقابل داروهای آنتی بیوتیك مقاوم شوند، آگهی دادند: بیماران خصوصاً والدین كودكانِ مبتلا باید نسبت به مقاومت دارویی هوشیار باشند.
پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود نمونه های ویروس آنفلوآنزا را از یك پسر ۱۱ ساله ژاپنی كه ژانویه گذشته به این بیماری مبتلا شده و با مصرف داروی Xofluza تحت درمان قرار گرفته بود، بررسی كردند. بااینكه این بیماری با دریافت دارو بهبود اولیه پیدا كرد اما تب این پسربچه باردیگر بازگشت و دو روز بعد نیز خواهرش به این بیماری مبتلا شد.
پژوهشگران آمریكایی DNA نمونه های آنفلوآنزای این خواهر و برادر را بررسی نموده و دریافتند كه ویروس موجود در بدن خواهرِ این پسربچه جهش پیدا كرده و به داروی Xofluza مقاوم شده است.
بنابر گزارش ژاپن تودی، بگفته پژوهشگران این ویروس طی مراحل درمان مقاوم شده و از بدن این پسر به خواهرش منتقل شده است.
منبع:

1398/09/06
16:32:38
5.0 / 5
4132
تگهای خبر: بهبود , بیماران , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر