تاثیر سیگارهای الكترونیكی بر سلامت قلب

تاثیر سیگارهای الكترونیكی بر سلامت قلب

به گزارش سرشیر پژوهشگران آمریكایی آگهی دادند سیگارهای الكترونیكی سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می دهد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محققان با اشاره به اینكه سیگارهای الكترونیكی به سلامت قلب ضرر می رساند، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده باور به اینكه این سیگارها بی خطر هستند را رد می كند.
نتایج بررسی ها حاكی از آنست ذرات ریز موجود در هوای آلوده كه وارد جریان خون می شوند بطور مستقیم بر قلب تاثیر می گذارند كه بگفته پژوهشگران این ادعا در مورد سیگارهای الكترونیكی نیز صحیح است.
پژوهشگران آمریكایی اظهار داشتند: هنوز تحقیقات كافی در مورد تاثیرات سیگارهای الكترونیكی بر سلامت انجام نگرفته است. خیلی از افراد اعتقاد دارند كه این محصول برای سلامت بی خطر است این درحالیست كه دلیلهای بسیاری وجود دارد كه لازم است برمبنای آنها نسبت به مضرات سیگارهای الكترونیكی برای سلامت قلب نگران بود.
برمبنای یافته های جدید پژوهشگران آمریكایی، سیگارهای الكترونیكی حاوی تركیب هایی از قبیل نیكوتین، فلزات و طعم دهنده هاست كه به بروز مشكلات قلبی كمك می كنند.
ذرات ریز موجود در جریان خون فشار خون، ضربان قلب را افزایش داده و به تنگی عروق و التهاب منجر می شود كه تمامی آنها با بیماری قلبی مرتبط هستند.
به گزارش سرشیر به نقل از روزنامه ایندیپندنت، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده است تعداد مصرف كنندگان سیگارهای الكترونیكی از هفت میلیون نفر در سال 2011 به 41 میلیون نفر در سال 2018 افزایش پیدا كرده و پیش بینی ها حاكی از آنست این تعداد در سال 2021 به بیشتر از 55 میلیون نفر می رسد.1398/08/17
17:22:29
5.0 / 5
5039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر