سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

ابتلای سالانه ۱۰۰ هزار كودك به سندرم سرخجه مادرزادی

ابتلای سالانه ۱۰۰ هزار كودك به سندرم سرخجه مادرزادی

به گزارش سرشیر سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: با وجود پیشرفت های بدست آمده در جلوگیری از مبتلا شدن به سرخجه همچنان به صورت متوسط از هر ۱۰ كودك در جهان سه كودك در مقابل این بیماری مصون نیستند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، طبق تازه ترین مطالعات سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای نخستین بار بیشتر از نیمی از نوزادان در جهان در مقابل ویروس سرخجه واكسینه شدند. در سراسر جهان بیشتر از ۸۰ كشور جهان موفق به ریشه كنی این بیماری شده اند. این پیشرفت از راه دسترسی گسترده به واكسن سرخجه بخصوص در كشورهای كم درآمد محقق شده است.
بررسی ها نشان داده است این واكسن در جلوگیری از ۹۵ درصد موارد سرخجه موثر بوده است.
در اكثریت كودكان و بزرگسالان بیماری سرخجه عفونت خفیفی است كه باعث تب خفیف و جوش های پوستی می شود. هرچند مبتلا شدن به این بیماری در دوران حاملگی خطرات جدی به همراه دارد. ۹۰ درصد از خانمهایی كه در دوران اولیه حاملگی به این ویروس آلوده می شوند بیماری را به جنین منتقل می كنند.
بیماری سرخجه در دوران اولیه حاملگی به سقط، مرده زایی یا سندرم سرخجه مادرزادی در نوزاد منجر می شود كه با نارسایی های شدید مادرزادی و معلولیت همراه می باشد. ناشنوایی در دو سوم از نوزادانی كه به سندرم سرخجه مادرزادی مبتلا هستند مشاهده می شود.
بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، هر ساله در سطح جهان حدود ۱۰۰ هزار كودك مبتلا به سندرم سرخجه مادرزادی متولد می شوند.1398/07/13
22:10:43
5.0 / 5
4368
تگهای خبر: بهداشت , سایت , محقق , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر