رژیم غذایی مناسب برای پیش گیری از نارسایی قلبی

رژیم غذایی مناسب برای پیش گیری از نارسایی قلبی

سرشیر: بررسی ها نشان داده است رژیم غذایی مناسب برای كاهش فشار خون بالا می تواند با خطر نارسایی قلبی نیز روبرو شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محققان در بررسی های خود مشاهده نمودند رژیم غذایی "دش" (DASH) كه به رژیم خوراكی "فشارخون كاه" موسوم است می تواند خطر مبتلاشدن به نارسایی قلبی را در افراد كمتر از ۷۵ سال به نصف كم كند.
رژیم غذایی فشارخون كاه سرشار از میوه ها، سبزیجات، خشكبار، غلات و محصولات لبنی كم چرب است. همین طور میزان نمك، گوشت قرمز، قند و نوشیدنی های حاوی مواد قندی مصرفی آن بسیار پایین است.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: قبل از این تاثیر رژیم غذایی فشارخون كاه در پیش گیری از نارسایی قلبی مورد بررسی قرار گرفته بود اما با نتایج متضادی همراه بوده است. در این بررسی جدید مشخص شد رژیم غذایی DASH می تواند خطر نارسایی قلبی را به نصف كم كند و تاثیر آن از دارو نیز بهتر است.
در این بررسی سلامت قلب نزدیك به ۴۵۰۰ آمریكایی ۴۵ تا ۸۴ ساله مورد مطالعه قرار گرفت. هیچ یك از این افراد قبل از این سابقه بیماری قلبی نداشتند. آنان اطلاعاتی را در مورد عادات غذایی خود نمایش كردند و برای مدت ۱۳ سال تحت كنترل قرار گرفتند.
به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، در بین افراد كمتر از ۷۵ سال مشاهده شد افرادی كه رژیم غذایی فشارخون كاه را رعایت كرده بودند ۴۰ درصد كمتر در معرض مبتلاشدن به نارسایی قلبی بوده اند.
منبع:

1398/03/01
00:12:54
5.0 / 5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر