باورهای نادرست در مورد خواب، سلامت عمومی را به خطر می اندازد

باورهای نادرست در مورد خواب، سلامت عمومی را به خطر می اندازد

سرشیر: متخصصان آمریكایی در یك بررسی تازه آگهی دادند كه باورهای نادرستی در مورد خواب بین افراد شایع است كه این باورها می توانند تهدیدی جدی برای سلامت آنها باشند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، "برخی از افراد تنها به پنج ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند"، "خرخر كردن خطری ندارد" و "مصرف مواد الكلی قبل از زمان خواب به داشتن خواب بهتر كمك می كند" همچون این باورهای نادرست و مضر برای سلامتی هستند.
"ربكا رابینز" یكی از متخصصان این مطالعه اظهار داشت: خواب بخش حیاتی و مهم زندگی است كه بر وضعیت عمومی سلامت جسم و روان تاثیر چشم گیر دارد. پس اصلاح این باورهای اشتباه در مورد خواب سبب بهبود سلامت خواب و سلامت عمومی بدن می شود.
در این مطالعه متخصصان به بررسی بیشتر از ۸۰۰۰ وبسایت پرداختند تا ۲۰ باور اشتباه رایج در مورد خواب را شناسایی كنند. یكی از رایج ترین باورها این ادعاست كه برخی افراد تنها به پنج ساعت خواب در طول شبانه روز نیاز دارند. بگفته متخصصان این باور می تواند خطرات جدی را متوجه سلامت جسم و روان فرد كند برای اینكه كمبود خواب در دراز مدت اثرات منفی به همراه دارد.
محققان همین طور با اشاره به یكی دیگر از باورهای اشتباه اظهار داشتند: درحالیكه خرخر كردن می تواند بی ضرر باشد اما نشانه ای از عارضه آپنه خواب است؛ بیماری كه سبب می شود تنفس هنگام شب بارها متوقف شود. درصورتیكه این بیماری درمان نشود فرد در معرض مشكلات قلبی و بیماری های دیگر قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همین طور بنا به تاكید متخصصان مصرف مواد الكلی قبل از خواب نه تنها سبب نمی گردد فرد خواب راحتی داشته باشد بلكه تازه ترین مطالعات تایید كرده كه حتی مصرف مقادیر كم الكل باز برای سلامتی مضر است.1398/01/28
14:08:48
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: بهبود , تخصص , درمان , روان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر