ارجاع پرونده تخلف 2 برند معروف اسنك پف كرده به دادسرا

ارجاع پرونده تخلف 2 برند معروف اسنك پف كرده به دادسرا

به گزارش سرشیر سخنگوی سازمان غذا و دارو از ارجاع پرونده تخلف دو برند معروف اسنك های حجیم بر پایه ذرت به دستگاه قضایی اطلاع داد.


دكتر كیانوش جهانپور قبل از این از تخلف دو برند معروف اسنك پف كرده در استفاده از ذرت دام در تولید محصولات شان و برخورد قانونی سازمان غذا و دارو با این تخلف اطلاع داده بود.

جهانپور با اشاره به بررسی های سازمان غذا و دارو در این زمینه، به ایسنا گفت: بعد از بررسی های صورت گرفته و احراز تخلف انجام شده، پرونده این دو شركت جهت برخورد قانونی به دستگاه قضایی ارجاع شد.
ضرب الاجل سازمان غذا و دارو برای بازرسی فوق العادهانتشار گزارش بازرسی ها تا نیمه دی ماه
جهانپور تصریح كرد: سایر شركت ها و كارخانه هایی كه به شكلی از ذرت بعنوان ماده اولیه استفاده می نمایند هم طبق ضرب الاجل تعیین شده از جانب سازمان غذا و دارو مورد بازرسی فوق العاده قرار می گیرند. این بازرسی ها توسط معاونت های غذا و دارو سراسر كشور در حال انجام می باشد. گزارش نهایی این بازرسی فوق العاده هم تا نیمه دی ماه منتشر می گردد.

وی در عین حال اظهار داشت: محصول حاصل از ذرت های گرید دامی در آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو بررسی گردید و در آنالیزها تفاوت چندانی با ذرت گرید انسانی نداشتند و بنابراین محصولاتی كه در مدت اخیر مصرف شده اند، مشكلی از لحاظ سلامتی نخواهند داشت، اما باردیگر تاكید می كنم كه ادعا و اظهار یك شركت باید در تمام زنجیره تولید از تامین مواد اولیه تا سایر مراحل تولید و توزیع، لحاظ شود. بنابراین سازمان بعنوان یك اصل كلی، با این مورد بعنوان یك امر خلاف ادعا و اظهار اولیه، برخورد قانونی انجام داد. ازاین رو مبحث این دو شركت خلاف رویه ها و الزاماتی است كه باید در تمام حلقه های زنجیره تولید لحاظ شود و به هیچ وجه از جانب سازمان پذیرفته نیست.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه تخلف این دو شركت هم ابتدا به ساكن از جانب ویستل بلوئرها (whistleblower - افشاكنندگان فساد) و از داخل خود این دو شركت گزارش شد، اظهار داشت: به دنبال دریافت این گزارش ها، وزارت جهادكشاورزی و سازمان بررسی های لازم را انجام دادند و بعد از محرز شدن تخلف، جهت برخورد قانونی، پرونده به دستگاه قضایی ارجاع شد. بنابراین تسریع در رسیدگی به پرونده هایی كه به شكلی با سلامت مردم در ارتباط می باشد را از دستگاه قضا خواستاریم و امیدواریم كه احكام صادر شده بازدارنده بوده و بدین سان از تكرار تخلف در محصولات سلامت محور جلوگیری شود.
1397/10/02
20:40:45
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: تولید , دارو , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر