معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

خطر اپیدمی سالك در مناطق زلزله زده، برق این مناطق قطع نشود

خطر اپیدمی سالك در مناطق زلزله زده، برق این مناطق قطع نشود

سرشیر: معاون وزیر بهداشت در مورد قطع برق در مناطق زلزله زده كرمانشاه اخطار داد و اظهار داشت: این مناطق به هیچ عنوان تحمل قطعی برق ندارند. اگر برق این مناطق قطع شود مسمومیت غذایی در این مناطق اتفاق خواهد افتاد و با عنایت به گرمسیر بودن منطقه و فصل گرم سال، اتفاقات خوبی نمی افتد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا رییسی در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه با اشاره به تلاش های بسیار در حوزه بهداشت و درمان در ایام بعد از زلزله، اظهار داشت: در همان لحظات اول بعد از زلزله مسئولین بهداشت و درمان هم مانند هر دستگاه دیگری به سرعت پای كار حاضر شدند و اقدامات خوبی در بحث انتقال و درمان مجروحین صورت گرفت.

وی اضافه كرد: كار درمان در همان روزهای اول در اوج قرار داشت و اقدامات به نحو مطلوبی پیش رفت، اما در بحث بهداشت این مناطق كه از روز اول پیگیری شده، زمان مشخصی برای آخر آن وجود ندارد. در ایام اول بحث تامین سلامت آب و غذای مردم مطرح بود و امروز با عنایت به نزدیكی فصل گرما، نگرانی از وقوع اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده وجود دارد.

رییسی تصریح كرد: وقوع اپیدمی بیماری به راحتی قابل پیش بینی است و اگر نخاله ها جمع آوری نشده و بحث آب های سطحی و فاضلاب ساماندهی نشود، اپیدمی بیماری به راحتی اتفاق می افتاد.

وی با ابراز نگرانی از وقوع اپیدمی سالك، اظهار داشت: این بیماری می تواند زخم هایی بر جای بگذارد كه تا آخر عمر بر بدن افراد باقی می ماند و اگر تنها صورت یك دختربچه در مناطق زلزله زده صدمه ببیند چه كسی می تواند پاسخگو باشد.

رییسی با اشاره به اینكه بهداشت و درمان مناطق زلزله زده در اولویت است، اظهار داشت: زلزله كرمانشاه و رسیدگی به امور زلزله زدگان یك اولویت ملی است و هیچ دستگاهی در استان نمی تواند درمورد عدم انجام كارهای محوله بگوید انجام كاری از عهده او خارج است و باید كار را به سرعت در سطح وزارت مربوطه پیگیری كند و وزارتخانه ها موظف می باشند همكاری كنند، زیرا ابعاد حادثه ملی است.

وی با اشاره به جمع آوری حجم بیشتر نخاله ها در شهرهای مناطق زلزله زده، اظهار داشت: هم اكنون بحث وجود نخاله در روستاها مطرح است و اگر در روستاها اپیدمی رخ دهد، شهرها هم در امان نیستند.

رییسی با اشاره به اینكه بیمارستان های استان هم اكنون با حداكثر ظرفیت فعالیت می نمایند، اظهار داشت: بیمارستان ها به هیچ عنوان توان و ظرفیت مدیریت درمان اپیدمی جدید را ندارند.

معاون وزیر بهداشت در ادامه در مورد قطع برق در مناطق زلزله زده كرمانشاه اخطار داد و اضافه كرد: این مناطق به هیچ عنوان تحمل قطعی برق ندارند. اگر برق این مناطق قطع شود مسمومیت غذایی در این مناطق اتفاق خواهد افتاد و با عنایت به گرمسیر بودن منطقه و فصل گرم سال اتفاقات خوبی نمی افتد.

وی تصریح كرد: در صورت ضرورت سهمیه بندی برق در كشور هم حتی اگر شده برق تهران قطع شود، برق این مناطق نباید قطع شود.

رییسی تصریح كرد: جهت مدیریت پیشگیری از بیماری ها در فصل گرما از هیچ كمكی دریغ نخواهیم كرد و آمادگی كامل برای فصول گرم سال داریم.1397/02/05
19:41:14
5.0 / 5
4795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر