ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری هم راه است

ویتامینی که مصرف آن با کاهش وزن 2 برابری هم راه است

سرشیر: خراسان رضوی برمبنای آمار منتشرشده، 50 درصد افراد گرفتار کمبود این نوع ویتامین هستند.


به نقل از هلث، نتایج مطالعات نشان می دهد که داشتن سطوح کافی ویتامین D در بدن می تواند کاهش وزن را دو برابر نماید و چربی شکم را از بین ببرد.
حدود نیمی از جمعیت جهان گرفتار کمبود ویتامین D هستند و نتایج مطالعه ای نشان داده است که کاهش وزن با نوشیدن شیر که حاوی سطوح بالایی از کلسیم و ویتامین D است، دو برابر خواهد شد و هر دو با کاهش وزن مرتبط هستند.
غذاهای غنی از ویتامین D شامل ماهی و تخم مرغ هستند اما بیشتر افراد ویتامین D خودرا از اثر نور خورشید بر روی پوست دریافت می کنند.
برای مطالعه حاضر، ۲۱۸ زن چاق و دارای اضافه وزن به دو گروه تقسیم شدند، همه آنها کمبود ویتامین D داشتند، هر دو گروه تحت برنامه کاهش وزن قرار گرفتند اما تنها به نیمی از آنان روزانه ۲۰۰۰ واحد ویتامین D داده شد.
در آخر ۱۲ ماه مطالعه، زنان با سطوح کافی ویتامین D در بدنشان ۱۹ پوند وزن کم کردند. با این وجود، افرادی که سطح ویتامین D پایینی داشتند، تنها ۱۲ پوند وزن کم کرده بودند.
دکتر آن مک تیرنان، یکی از نویسندگان مطالعه اظهار داشت: این مورد نشان می دهد، بانوانی که اهتمام در کاهش وزن دارند ممکنست تمایل داشته باشند که سطح D خودرا توسط پزشک بررسی نمایند و سطح ویتامین D خودرا بوسیله مکمل ها یا آفتاب تکمیل سپس پس از چند ماه سطح ویتامین D خودرا مجدداً بررسی نمایند تا مطمئن شوند که به سطح بالا یا سطح سالم رسیدند.
کسانی که ویتامین D مصرف می کنند سطح التهاب را نیز در بدن خود کم می کنند.
دکتر کاترین دوگان، یکی از نویسندگان مطالعه اظهار داشت: بدن افراد دارای اضافه وزن در وضعیت التهاب مزمن قرار دارد و تمام این پروتئین های التهابی که بدن تولید می کند می تواند موجب ایجاد مواردی مانند افزایش ریسک مبتلاشدن به سرطان و دیابت شود.
ویتامین D به موارد ذکر شده در بالا کمک می نماید حتی می تواند شرایط اضافه وزن را برای بدن به میزان کمتری استرس زا کند.
منبع:

1401/11/29
13:05:43
5.0 / 5
266
تگهای خبر: پزشك , تولید , سالم , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر