مرگ ۶۰ هزار بیمار کرونایی طی یک ماه در چین

مرگ ۶۰ هزار بیمار کرونایی طی یک ماه در چین

سرشیر: چین روز گذشته (شنبه) اعلام نمود که از زمان لغو محدودیت های کرونائی در یک ماه گذشته تا حالا دست کم 60 هزار مرگ ناشی از همه گیری بیماری کووید19 در این کشور ثبت شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از خبرگزاری فرانسه، اغلب موارد تازه مرگ ناشی از مبتلاشدن به کووید۱۹ در بین بیمارانی گزارش شده که به سبب شدت بیماری در بیمارستان ها بستری بوده اند.
جیائو یاهویی، یکی از مسئولان بهداشتی چین در این خصوص اظهار داشت: در مجموع و بطور دقیق ۵۹ هزار و ۹۳۸ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید بین روزهای ۸ دسامبر گذشته تا ۱۲ ژانویه در کشور ثبت شده است.
در این گزارش مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید۱۹ که خارج از بیمارستان ها و مراکز درمانی روی داده، محاسبه نشده است.
مقام مسئول در وزارت بهداشت چین در ادامه تصریح کرد که از میان موارد مرگ ثبت شده در بیمارستان ها، نزدیک به ۶۰۰۰ مورد به نارسایی تنفسی ناشی از شکل حاد بیماری کووید-۱۹ مرتبط بوده است.
چین ماه دسامبر گذشته بعد از سه سال اعمال تعدادی از سخت گیرانه ترین محدودیت های کرونائی در این کشور در مقایسه با سایر نقاط جهان، به گونه ای غیرمنتظره خیلی از شیوه نامه های بهداشتی وضع شده را کنسل کرد.
بنابر گزارش یورونیوز، بیمارستان های چین بعد از کنار گذاشتن سیاست «کووید صفر» هم اکنون با افزایش تعداد بیماران مسن مواجه گشته اند، مرده سوزخانه اشباع شده و خیلی از داروخانه ها فاقد داروهای مسکن و تب بر هستند.
از سوی دیگر شیوه شمارش و آمارگیری قربانیان بیماری کووید۱۹ در چین از ماه دسامبر گذشته بنا به دستور دولت این کشور تغییر یافته است.
در پی اجرای این دستورالعمل، تنها افرادی که بطور مستقیم بر اثر نارسایی تنفسی در رابطه با کووید-۱۹ فوت کرده اند در آمار قربانیان این بیماری گنجانده می شوند و این بدان معنا است که تعداد زیادی از مرگ و میرهای دیگر ناشی از کووید در لیست قربانیان این بیماری ثبت نمی شوند.
منبع:

1401/10/25
14:47:44
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر