با این راهکار چینی لاغر شوید

با این راهکار چینی لاغر شوید

سرشیر: خراسان رضوی معماران و تزیین کنندگان چینی از فنگ شویی برای ورود شادی، سلامتی و رفاه به خانه ها، معابد و مکان های تجاری از زمان سلسله ژو (1046 تا 256 پیش از میلاد) بهره برده اند. فرهنگ غربی نیز این هنر باستانی را پذیرفته است که نه فقط به سبب زیبایی ظریف، تقارن و استفاده از رنگ بلکه به سبب توانایی آن در جذب تغییرات مثبت بوسیله آرایش آگاهانه محیط خود ارزش دارد بنابراین، آیا فنگ شویی می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند؟


به نقل از هلث، فنگ شویی که ریشه در فلسفه تائوئیسم «چی» یا نیروی حیات دارد، به مفهوم تعادل باد و آب است. تمرکز اصلی آن حفظ جریان «چی» (انرژی) با متعادل کردن انرژی های یین زنانه و یانگ مردانه است. باگوا ابزار اصلی در فنگ شویی است که نقشه ای ارائه می دهد که برمبنای آن می توان یک محیط هماهنگ باتوجه به نتایج مورد نظر خود ایجاد کرد. باگوا شامل هشت ربع است که در اطراف یک هشت ضلعی قرار گرفته اند که یکی در وسط قرار دارد و در مجموع ۹ ربع دارد.
هر ربع با یین یا یانگ، یک عنصر، یک قسمت بدن، یک رنگ و یک جنبه از طبیعت مرتبط می باشد. فنگ شویی سفارش می کند که همه ربع ها باید بطور مساوی متعادل باشند. تاکید شدید بر یک یا چند ناحیه بر روی قسمت های دیگر تأثیر و منجر به عدم تعادل می شود که ممکنست اثرات ناخواسته یا انسداد را به همراه داشته باشد.
طرفداران براین باورند که استفاده صحیح از فنگ شویی می تواند به افراد در جذب هر تغییری که می خواهند کمک نماید.
موقعیت مرکزی باگوا بر سلامت تمرکز دارد بنابراین فنگ شویی چگونه می تواند به کاهش وزن کمک کند؟
انجمن بین المللی فنگ شویی (IFSG) سفارش می کند برای کنترل هوس غذایی در بشقاب های مربعی غذا بخورید. از آنجا که دایره ها نشان دهنده کنجکاوی و مربع ها نشان دهنده رضایت هستند، ظروف غذاخوری مربعی شکل می تواند به شما کمک نماید زودتر احساس رضایت کنید.
فنگ شویی خانه شاد می گوید که رنگ بشقاب های شما نیز اهمیت دارد. رنگ های قرمز، نارنجی و زرد اشتها را تحریک می کنند و این توضیح می دهد که چرا بیشتر فست فودها در برندسازی از آنها استفاده می نمایند. با این وجود، آبی و سیاه ممکنست به شما کمک نماید کمتر غذا بخورید.
کن لاوهر، کارشناس فنگ شویی سفارش می کند که وعده های غذایی را در بشقاب های آبی روی یک سفره مشکی سرو کنید تا به شما کمک نماید سریعتر احساس سیری کنید.
مکان درب ورودی شما نیز می تواند به کاهش هوس ها کمک نماید اگر نخستین چیزی که مشاهده می کنید آشپزخانه است، به احتمال زیاد مستقیماً به سمت آن می روید.
از دری که به آشپزخانه باز نمی گردد وارد شوید. اگر نمی توانید از آن اجتناب کنید، یک شی که حواس تان را پرت می کند مانند یک گیاه بزرگ در یک ظرف رنگارنگ یا آثار هنری چشم نواز را روی دیوار مقابل در خط دیدتان قرار دهید تا نگاهتان را از آشپزخانه دور کند.
در نهایت، انجمن بین المللی فنگ شویی پیشنهاد می دهد برای کاهش وزن با فنگ شویی، به هم ریختگی را پاک کنید. با نگه داشتن چیزهای قدیمی به بدن و ذهن خود می گویید که برای تغییر آماده نیستید.
فضایی در ربع شرقی خانه خود ایجاد کنید هر گونه اجسام سنگین یا متراکم را از این بخش بردارید و اشیا و تصاویری که اهداف کاهش وزن شما را منعکس می کند به آنجا اضافه کنید.
منبع:

1401/06/13
09:54:29
5.0 / 5
21
تگهای خبر: سفر , سلامت , غذا , كاهش وزن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر