نتایج گرمای هوا برای زنان حامله

نتایج گرمای هوا برای زنان حامله

زنان حامله از قربانیان تغییرات اقلیمی هستند به شکلی که به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش دما، موارد زایمان سریع یا مرده زایی حدود پنج درصد افزایش می یابد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، گرمای هوا ناشی از تغییرات اقلیمی باعث شده زنان حامله در جنوب پاکستان و میلیون ها زن دیگر در سراسر جهان از نتایج این بحران در امان نباشند. برمبنای تحلیل و بررسی ۷۰ مطالعه انجام شده از اواسط دهه ۱۹۹۰ مشخص شده زنان حامله که برای مدت زمان طولانی در معرض گرما قرار می گیرند، بیشتر در معرض خطر مبتلاشدن به این عوارض هستند.
سیسیلیا سورنسن، مدیر کنسرسیوم جهانی اقلیم و آموزش بهداشت در دانشگاه کلمبیا اظهار داشت: تاثیر آشکار گرمایش جهانی بر سلامت زنان بطور بسیار مستند ارائه نشده است. این مساله تا حدی بدین سبب است که گرمای شدید تمایل به تشدید بیماریهای دیگر دارد.
زنان بطور ویژه در کشورهای فقیر در مقابل افزایش دما لطمه پذیر هستند برای اینکه خیلی از آنها چاره ای جز کار کردن در دوران حاملگی و بلافاصله بعد از زایمان ندارند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در ماه های اخیر مناطق جنوب آسیا گرفتار گرمای شدیدی شده است. بگفته کارشناسان، موج گرمای شدیدی که ماه آوریل پاکستان و هند را فرا گفت، ۳۰ برابر بیشتر احتمال دارد که به سبب تغییرات آب و هوایی رخ داده باشد. دمای جهانی حدود ۱.۲ درجه سانتیگراد از سطح پیش از صنعتی شدن بالاتر رفته است. با ادامه افزایش دما، انتظار می رود که موج گرمای شدید افزایش یابد.
منبع:

1401/03/25
09:51:46
5.0 / 5
170
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر