کرونا یک نفر در هرمزگان را به کام مرگ برد

کرونا یک نفر در هرمزگان را به کام مرگ برد

به گزارش سرشیر ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ یک نفر در استان بر اثر مبتلاشدن به کرونا در شبانه روز گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: این اولین مورد فوتی کرونا در سال جدید برای هرمزگان است.


دکتر فاطمه نوروزیان سه شنبه شب درگفت وگو ایرنا گفت: فوتی ثبت شده برای هرمزگان، یک مرد ۹۱ ساله از شهرستان بندرعباس بود که با ثبت این مورد فوتی، آمار قربانیان کرونا در استان به ۲ هزار و ۵۹۷ نفر رسید.
وی بیان داشت: هم اکنون ۶۳ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۱۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر می باشند و حال ۸ نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اشاره کرد: هم اکنون ۷۵۴ نفر در استان مبتلا به کرونا هستند و روند شیوع ویروس در هرمزگان نزولی می باشد که البته ادامه این وضعیت نزولی، در گرو رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی است.
دکتر نوروزیان با تاکید بر رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی، بیان داشت: هم اکنون شاهد حضور خیل عظیمی از مسافران نوروزی در هرمزگان هستیم و یکی از نگرانی های ما بی توجهی تعدادی از افراد نسبت به شیوه نامه های بهداشتی در این روزها است که می تواند منجر به اوج گیری مجدد کرونا شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی در مقابل کرونا مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و وجود تهویه مناسب در محیط خصوصاً در روزهای تعطیلات نوروز الزامی است، چونکه هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی زمینه ساز افزایش موارد مبتلاشدن به این بیماری می شود.


منبع:

1401/01/05
12:58:47
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر