تأثیر چاقی بر آناتومی قلب کودکان

تأثیر چاقی بر آناتومی قلب کودکان

به گزارش سرشیر متخصصان هلندی در مطالعه ای تازه به بررسی تأثیر چاقی بر قلب کودکان چاق و دارای اضافه وزن پرداختند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، بر مبنای مطالعات و آزمایشات این گروه از متخصصان چاقی می تواند تأثیر شدیدی بر آناتومی قلب کودکان چاق داشته باشد.
در این مطالعه بطن چپ که یکی از چهار حفره قلب بشمار می رود مورد بررسی قرار گرفت. متخصصان دریافتند که در کودکان دارای اضافه وزن، بطن چپ یک سطح مقطع دایره ای شکل پیدا می کند و از تقارن عمودی طبیعی منحرف می شود - این مشخصه دوم پیش از این در بیماران مبتلا به تنگی آئورت مشاهده شده است.
در این مطالعه داده های گسترده ای از مرحله اولیه پیش از تولد تا دوران کودکی به منظور بررسی رشد سیستم قلبی-عروقی و عوامل خطر اولیه بیماری قلبی-عروقی جمع آوری شده است.
به قول متخصصان هلندی، داده های جمع آوری شده شامل اسکن بود که قلب ۲۶۳۱ کودک ۱۰ ساله را مورد مطالعه قرار داد.
چاقی یکی از مهم ترین معضلات در حوزه سلامت جهانی است.
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، حدودا ۶۰ درصد از بزرگسالان و حدود یک سوم از کودکان ۱۱ ساله در اتحادیه اروپا دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و بیماری های در رابطه با چاقی علت اصلی مرگ و میرهای قابل پیشگیری است.
به قول متخصصان یافته های بدست آمده به پزشکان اجازه می دهد تا به بیماران در کاهش خطرات بیماری های قلبی-عروقی در آینده در افرادی که بیشتر مستعد مبتلا شدن به آن هستند، کمک کنند چونکه قلب به روشی مشخص و مشهود به عارضه چاقی واکنش نشان داده است.
به گزارش سرشیر به نقل از هندوستان تایمز، محققان تاکید کردند: چاقی در کودکان یک نگرانی جدی است چونکه امکان دارد بر روند سالم رشد تأثیر بگذارد. با وجود اطلاعات بالینی بیشتر در مورد این تأثیر، پزشکان می توانند بهتر به بیماران سفارش کنند که سبک زندگی سالم تری را در سنین پایین تر دنبال کنند.
منبع:

1400/11/03
13:58:13
5.0 / 5
302
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر