معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:

تدوین راهنمای بالینی توسط وزارت بهداشت

تدوین راهنمای بالینی توسط وزارت بهداشت

به گزارش سرشیر معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه نظام ارجاع یك مهره كلیدی در نظام سلامت است، اظهار داشت: تلاش داریم تا پیش از آخر سال برای 20 راهنمای بالینی و خدمات پرهزینه، پروتكل های قابل اجرا در بیمارستان ها تدوین نماییم.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی، در جلسه مشترك مدیران ارشد حوزه درمان، بهداشت، فناوری اطلاعات و برنامه ریزی وزارت بهداشت با محوریت استقرار نظام ارجاع خدمات سلامت، اظهار داشت: نظام ارجاع یك مهره كلیدی در نظام سلامت است كه بعنوان ابزار نظارتی و مدیریتی قابل استفاده خواهد بود. از طرفی برای مدیریت بهینه هزینه ها هم باید در جهت استقرار و شكل گیری نظام ارجاع در سطوح دو و سه تلاش شود. خوشبختانه زوایای كار با همكاری مشترك بهداشت و درمان، ارزیابی و بررسی شده است، همینطور در جهت مدیریت خدمات و داروهای پر هزینه اقدامات خوبی در چند ماه اخیر صورت گرفته است.

جان بابایی با اشاره به اینكه تلاش كرده ایم ساختار خدمات درمانی كشور را مبتنی بر نظام ارجاع اصلاح و فعال نماییم، اضافه كرد: تغییرات در نظام ارجاع سطح 2 و3 متناسب با شرایط جدید لحاظ شده است. در عین حال بازنگری خدمات پایه از دیگر برنامه های ما است.
وی با اشاره به اینكه در واقع نوشتن گایدلاین ها برای خدمات پر هزینه است، اما خوشبختانه در این راستا گام های خوبی برداشته شده است، ادامه داد: تدوین راهنماهای بالینی را از حوزه سرطان آغاز و داروهای پرهزینه در این بیماری آغاز كردیم و در این راستا با تمام انجمن ها نشست برگزار كردیم تا بتوان كار را به انجمن ها واگذار كرد.

بنابر اعلام وبدا، وی با اشاره به اینكه در جهت بازنگری خدمات پایه در تمام حوزه ها ورود پیدا كردیم، اظهار داشت: تلاش داریم تا پیش از آخر سال، برای 20 راهنمای بالینی و خدمات پرهزینه، پروتكل های قابل اجرا در بیمارستان ها تدوین نماییم، با این هدف كه سال آینده را با كاهش هزینه آغاز نماییم.


 

1396/10/24
15:10:43
5.0 / 5
5063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر