پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دز واكسن وارداتی كرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دز واكسن وارداتی كرونا

سرشیر: سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد همچون برخی نمایندگان مجلس در خصوص گم شدن 200هزار یا چندصدهزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا ضمن تکذیب ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا اظهار داشت: این مساله به هیچ وجه حقیقت ندارد و متاسفانه بنظر می رسد این رفتار و گفتار بی پایه و اساس و ادعاهای واهی دارد در بعضی افراد عادی می شود.
وی ادامه داد: موضوع گم شدن ۲۰۰هزار یا صدهزار دُز واکسن موضوعی نیست که بتوان بسادگی از آن گذشت و جای شگفتی است که فردی بعنوان نماینده ملت چنین تخلف و جرم آشکار و بزرگی را پیش از آنکه بوسیله مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند، فقط به یک مصاحبه اکتفا کرده و در مورد آن صحبت کند.
جهانپور باردیگر اشاره کرد: این مساله کذب محض است و همه ساز و کارهایی که در راه واردات و توزیع واکسن اندیشیده شده همچون رصد هوشمند با سامانه های "تی تک" و سامانه های چهارگانه بهداشتی، نه فقط مانع از نشت آشکار واکسن به بازار سیاه شده، بلکه تخلفات احتمالی را هم به حداقل ممکن کاهش داده است.
وی اظهار داشت: انتظار می رود افراد اظهارنظرهای مسوولانه دراین زمینه داشته باشند و پیش از پذیرش هر ادعایی، مستندات آنرا طلب کنند و حداقل با کارشناسان امر مشورت کرده و بعد اظهار نظر کنند. ادعاهای بی پایه و اساس دراین زمینه ثمره ای جز تشویش اذهان عمومی و مخدوش نمودن نابجای چهره نظام و سیستم سلامت و در نهایت بی اعتبار شدن نهادها و یا رسانه هایی که این افراد بدانجا مرتبط هستند، نخواهد داشت.
مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: مصرانه انتظار داریم افراد در اظهار نظر پیرامون موضوع راهبردی مثل واکسن که امروز یک مساله ملی است، مسوولانه تر رفتار کنند و حداقل های اخلاق حرفه ای و رسانه ای را دراین زمینه مد نظر قرار دهند.
جهانپور همین طور به ایسنا اظهار داشت: تا اختتام اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.
منبع:

1400/02/22
22:49:39
5.0 / 5
649
تگهای خبر: بهداشت , دارو , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر