هشدار وضعیت كرونا در بعضی استان ها نگران كننده است

هشدار وضعیت كرونا در بعضی استان ها نگران كننده است

به گزارش سرشیر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران روند بیماری کرونا در ۲ استان بخصوص خوزستان را با شیب تند توصیف کرد و اظهار داشت: این وضعیت نگران کننده است.


مسعود یونسیان اپیدمیولوژیست روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: شیب افزایشی بیماری کرونا در چند استان مشاهده می شود و در ۲ استان این شیب بیشتر است و بقیه استان ها را می توان به افت و خیزهایی که این بیماری در هفته گذشته رخ داده، تحلیل کرد.
وی به مردم سفارش کرد که همچنان سفارش های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند و اصلا نسبت به این بیماری سهل انگاری نکنند.
این استاد دانشگاه به روند بیماری کرونا در ماه های اخیر در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه موارد گزارش شده از استان ها، از آغاز دیماه روند کاهش سرعت انتقال بیماری متوقف شده بود به عبارتی تا ابتدای دیماه تعداد موارد مبتلا شدن به شدت در حال کاهش بود.
یونسیان افزود: در دیماه یک وضعیت به نسبت باثباتی را پشت سر گذاشتیم و از آغاز بهمن شاهد افزایش بیماری در بعضی استان ها هستیم. روند بیماری کرونا در این ماه در بعضی استان ها افزایش بیشتری داشته و در بعضی مناطق دیگر هم روند بیماری حدودا یکنواخت و ثابت بوده است.
وی تصریح کرد: وضعیت تجمعی آمار کشور در هفته آخر بهمن ماه حاکی از توقف روند افزایشی تعداد موارد جدید است، آمار تفکیکی استان ها نشان داده است در بعضی استان ها این روند هنوز در حال افزایش می باشد.
وسایل نقلیه عمومی بین شهری با ظرفیت کمتری به فعالیت کنند
این اپیدمیولوژیست همینطور عنوان کرد: در شرایط کنونی وسایل حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری باید با ظرفیت کمتری فعالیت کنند که در اغلب موارد این مورد رعایت نمی گردد.
یونسیان خاطرنشان کرد: حتی در بیشتر اتوبوس های بین شهری فاصله گذاری بین مسافران رعایت نمی گردد و صندلی ها را تا جایی که مسافر داشته باشد، تکمیل می کنند.
وی ادامه داد: اگر با این شیوه بخواهیم با این مورد مقابله نماییم با شکست مواجه و گرفتار صدمه های فراوانی خواهیم شد.
وی افزود: خیلی از مشاغل براثر این بیماری صدمه های جدی دیده اند، ولی صنعت حمل و نقل تعطیل نشده و در حال فعالیت است پس باید پروتکل های بهداشتی به خصوص فاصله گذاری فیزیکی و کاهش ظرفیت مسافران را رعایت نمایند تا سلامت مسافران به خطر نیافتد.
براساس آخرین آمار وزارت بهداشت در روز چهارشنبه 29 بهمن هشت هزار و ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۴ نفر از آنها بستری شدند، همینطور ۶۷ نفر دیگر از هموطنان بر اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا جان باختند.منبع:

1399/11/30
11:49:17
0.0 / 5
742
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر