رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

۶۱ میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند

۶۱ میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن اشاره به ظرفیت ۵۰۰ هزار نفری بسیجیان در طرح شهید سلیمانی، اظهار داشت: تابحال در چارچوب طرح مقابله با کرونا معروف به طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۶۱ میلیون نفر از جمعیت کشور غربالگری شده اند.


به گزارش سرشیر به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز در جلسه قرارگاه امام رضا (ع) که با حضور فرمانده کل سپاه برگزار شد، اضافه کرد: تابحال در چارچوب طرح مقابله با کرونا معروف به طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۶۱ میلیون نفر از جمعیت کشور غربالگری شده اند و در این چارچوب بیشتر از ۲۶۰ هزار بسیجی به کار گرفته شده اند که هنوز با عنایت به ظرفیت موجود ۵۰۰ هزار نفری بسیجیان در این طرح، ظرفیت های بیشتری برای بکارگیری داریم.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۴ میلیون سفیر سلامت در طرح شهید سلیمانی همکاری می کنند که نقش موثری در پیشبرد موفق این طرح داشته اند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: اجرای این طرح یک تجربه درخشان دیگر با همکاری و مشارکت نیروهای فداکار بسیجی و وزارت بهداشت به یادگار گذاشت.
وی اظهار داشت: البته هر قدر فعالیت ها در جامعه عادی و رعایت ها کمتر شود، ابتلاها به بیماری کرونا بیشتر خواهد شد و بطور قطع رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل ها و پیشگیری های لازم؛ آمارهای مبتلا شدن و فوتی را کمتر خواهد نمود بخصوص اینکه باید توجه داشت هنوز در کشور ما واکسیناسیون آغاز نشده است.
سردار سلیمانی اضافه کرد: از طرفی مواردی هم از مبتلا شدن به ویروس جهش یافته کرونا در کشور مشاهده شده است و به پایان سال و افزایش دید و بازدیدها هم نزدیک می شویم، ازاین رو جدی گرفتن هر چه بیشتر دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از افزایش آمارهای کرونایی ضروریست.
وی اضافه کرد: در ادامه اجرای طرح شهید سلیمانی، برای بهمن و اسفند اقدامات بیشتری را پیشبینی کرده ایم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: در این چارچوب علاوه بر تداوم این طرح یک مرحله ریشه کنی را هم با همکاری وزارت بهداشت و درمان برنامه ریزی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم این مرحله را در فروردین و اردیبهشت سال آینده عملیاتی نماییم و از این طریق بیماری کرونا را در کشور کاملا ریشه کن نماییم.1399/11/05
21:36:38
0.0 / 5
931
تگهای خبر: بهداشت , تجربه , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر