اختصاصی سرشیر؛

اورژانس سوانح و سوختگی بیمارستان كوثر سمنان دهه فجر افتتاح می شود

اورژانس سوانح و سوختگی بیمارستان كوثر سمنان دهه فجر افتتاح می شود

به گزارش سرشیر ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به اینکه اورژانس سوانح و سوختگی بیمارستان کوثر آماده بهره برداری است اظهار داشت: تجهیزات و بنای این بخش آماده عرضه خدمت است و در دهه فجر با حضور مقامات کشوری افتتاح می شود.


نوید دانایی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح بخش اسکوپی بیمارستان کوثر سمنان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در صورت ضرورت از اورژانس سوانح و سوختگی بیمارستان کوثر سمنان قبل از افتتاح برای درمان بیماران استفاده می شود.
وی ضمن اشاره به بخش اسکوپی، بخش تشخیصی و درمانی در حوزه بیماری های ریه و گوارشی است اظهار داشت: پیش از این، اقدامات تشخیصی و درمانی استان سمنان در این دو گروه عمده بیماری های داخلی محدود بود و امروز با آغاز به کار این بخش اقدامات تشخیصی و درمانی استان سمنان تکمیل شد.
دانایی اظهار داشت: پیش از این در حوزه گوارش فقط خدمات تشخیصی آندوسکوپی، و کلونوسکوپی ارائه می شد و در بخش ریه برونکوسکوپی انجام می شد و امروز در این بخش خدمات گسترده تری هم در تشخیص و هم در درمان بیماری های ریه و گوارشی ارائه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان نمود: ۲ دستگاه جدید آندوسکوپی به بیمارستان اضافه گردید و دستگاه سونوگرافی جدید با امکانات تشخیصی بالا هم در این بخش فعال می شود و بدین سان امکان انجام اندوسکوپی و سونوگرافی در این روش به صورت هم زمان فراهم می شود.
وی اضافه کرد: تجهیزاتی به منظور افزایش قدرت تشخیص بیماری ها و اختلالات شدید ریه در این بخش افزوده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان ضمن اشاره به اینکه هزینه های بخش اسکوپی بیمارستان کوثر سمنان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری خیران حوزه سلامت تأمین شد اظهار داشت: در تجهیزات و بهسازی این بخش ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد.
امکان ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به سمنان و موج جدید کرونا
وی اضافه کرد: با عنایت به این که استان های همجوار سمنان بخصوص مازندران و گلستان به شدت درگیر ویروس کرونا هستند و رفت و آمد به این استان ها انجام می شود، احتمال شیوع موج جدید کرونا در استان سمنان هم وجود دارد.
دانایی اظهار داشت: همینطور ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی هنوز وارد استان سمنان نشده و در صورت ورود این ویروس به استان امکان دارد شاهد موج جدیدی در استان باشیم.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیماریابی گسترده در طرح شهید سلیمانی و با همکاری پایگاه های بسیج انجام می شود ولی برای پیشگیری از اوج باردیگر ویروس کرونا، لازم است مردم با رعایت شدید و سختگیرانه شیوه نامه های بهداشتی در جهت همکاری کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بیان نمود: ویروس کرونای انگلیسی سرعت سرایت بیشتری دارد و از نظر شدت بیماری بوجود آمده تفاوتی با ویروس اولیه ندارد ولی به علت سرعت سرایت بالاتر، بدیهی است که تعداد بیماران و فوتی ها را زیاد می کند.منبع:

1399/10/25
20:09:05
0.0 / 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر