نقش فعالیت بدنی در پیش گیری از بروز بیماریهای عفونی

نقش فعالیت بدنی در پیش گیری از بروز بیماریهای عفونی

به گزارش سرشیر سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت ورزش و فعالیت بدنی، اظهار داشت: فعالیت بدنی علاوه بر جلوگیری از بیماریهای غیرواگیر، در تقویت سیستم ایمنی برای مقابله با بیماریهای عفونی نقش مهمی دارد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا بیش از پیش نشان داد فعالیت بدنی نه فقط در پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر بلکه در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماریهای عفونی اهمیت دارد.
وی ادامه داد: فعالیت بدنی منظم در پیشگیری و درمان بیماریهای غیرواگیر همچون بیماریهای قلبی، سکته مغزی، دیابت، سرطان ها، ارتقای سلامت و پیش گیری از فشارخون بالا نقش دارد.
لاری افزود: متاسفانه در دوره شیوع ویروس فعالیت بدنی و ورزش کردن در جامعه به شدت کم شده و این مساله یک زنگ خطر جدی است. بهتر است در این دوران فعالیت بدنی به دور از جمعیت و تماس با سطوح ورزشی در بوستان ها و صندلی پارک ها صورت گیرد. برخی منابع علمی درمورد حفظ فاصله فیزیکی هنگام فعالیت ورزشی باتوجه به پخش شدن ترشحات تنفسی را سفارش کردند پس بهتر است فاصله حدود ۵ متری از سایر افراد هنگام ورزش رعایت شود و افراد موازی باهم قرار گیرند و از ورزش در اماکن سربسته و باشگاه ها اجتناب کنند.
منبع:

1399/09/14
20:48:12
5.0 / 5
1005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر