رئیس كمیسیون بهداشت:

اقدامات جامعه پزشكی باقیات الصالحات است

اقدامات جامعه پزشكی باقیات الصالحات است

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار داشت: تا كنون بیش از 200 شهید مدافع سلامت داشته ایم و كادر درمان 24 ساعته فعال بوده اند. بر خلاف سایر نقاط دنیا كه با افزایش فشار كار كادر درمان تحصن كردند، در كشور ما كادر درمان بر بالین بیمار برای خدمت رسانی تحصن كردند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری در مراسم تجلیل از پیشکسوتان سلامت در دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به خدمات گسترده کادر پزشکی در ۸ سال دفاع مقدس، اظهار داشت: در ۸ سال جنگ تحمیلی به کشور عزیزمان، کادر درمان یکی از نخستین افرادی بودند که در جبهه های جنگ برای کمک به مجروحان حضور پیدا کردند. جامعه پزشکی از هر گروه و رسته ای شب پیش از عملیات به محل مورد نطر می فتند تا آماده ی خدمت رسانی باشند.
وی ادامه داد: گاهی ارائه خدمات آنقدر زیاد می شد که امروز با گذر از آن روزها در تحقیقاتمان می بینیم پزشکانی در دوران دفاع مقدس فعال بودند که انجام ۱۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان های صحرایی را در طول این ۸ سال در کارنامه خود ثبت کرده اند.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به فداکاری جامعه پزشکی در مقابله با بیماری کووید ۱۹، اشاره کرد: این خدمات تا جایی گسترش یافت که مقام معظم رهبری نیز چندین بار از زحمات این عزیزان قدردانی کردند. تا کنون بیش از ۲۰۰ شهید مدافع سلامت داشته ایم و کادر درمان ۲۴ ساعته فعال بوده اند. بر خلاف سایر نقاط دنیا که با افزایش فشار کار، کادر درمان تحصن کردند، در کشور ما کادر درمان بر بالین بیمار برای خدمت رسانی تحصن کردند و گاهی هفته ها و ماه ها به منزل نرفتند.
شهریاری اضافه کرد: قدردانی امروز ما از پیشکسوتان کادر درمانی که در دفاع مقدس فعال بودند کاری مهمست که بتوانیم پس از ۴۰ سال قدردان زحماتشان باشیم ؛ اقدامات جامعه پزشکی باقیات الصالحات است که اجر اخروی خواهد داشت.1399/07/06
18:32:02
5.0 / 5
1734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر