در اختتامیه رویداد كارآفرینی فناوری های تجهیزات پزشكی عنوان شد

ارتباط مستمر حوزه های پزشكی و دانشگاهی سبب رفع نیازها و پیشرفت امور می شود

ارتباط مستمر حوزه های پزشكی و دانشگاهی سبب رفع نیازها و پیشرفت امور می شود

به گزارش سرشیر رئیس كل سازمان نظام پزشكی با اشاره به این كه انفصال وزارتخانه های بهداشت و علوم ؛ سبب ناشناخته ماندن نیازهای حوزه پزشكی و صنعت شد، اظهار داشت: ارتباط مستمر حوزه های دانشگاهی و پزشكی سبب پیشرفت امور و رفع نیازها خواهد شد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در مراسم اختتامیه دومین رویداد کارآفرینی فناوری های تجهیزات پزشکی؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی که امروز در سالن همایشهای این سازمان انجام شد با اشاره به این که برگزاری این رویدادها سبب انتقال نیازهای حوزه صنعت و پزشکی خواهد شد؛ اظهار نمود: انفصال وزارتخانه های بهداشت و علوم در یک برهه زمانی سبب ناشناخته ماندن نیازهای حوزه پزشکی شد در صورتیکه بسیاری از صنعتگران خواهان شناخت نیازهای حوزه پزشکی بوده و با کسب اطلاعات توانستند تولیدات خوبی در این عرصه داشته باشند.
وی با ابراز خرسندی از برگزاری رویدادهای فناورانه در حوزه های پزشکی ؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی اضافه کرد: این نوع ارتباطات سبب شناخته شدن نیازهای حوزه سلامت و پزشکی و مرتفع نمودن آنها در سطح جامعه شده و برگزاری دومین رویداد در این عرصه نشان میدهد که زیربنا ساخته شده و در آینده شاهد پیشرفتهای خوبی در چرخش عملی کشور خواهیم بود.
گرم کردن تنور کارهای دانش بنیان و جلوگیری از خروج نخبگان
دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو نیز در سخنرانی در این رویداد با اشاره به این که همکاری و مساعدت در جهت توسعه کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان باید زودتر شکل می گرفت، اظهار نمود: استفاده از تکنولوژی ها با حداقل هزینه ها در کوتاهترین زمان و پروسه و ارائه آن به گیرندگان خدمت سبب افزایش امید و تغییر سبک زندگی شده و باید با مساعدت های لازم این مهم را برای گیرندگان خدمت در جامعه فراهم نماییم.
وی ادامه داد: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی؛ دارویی و هر آن چه که کالای سلامت محور قلمداد می شود به توان داخلی متکی هستیم برای اینکه دنیای امروز به نیازهای واقعی توجه نکرده و به محض آن که شرکت های خارجی با نیازهای ما آشنا گردند ؛ تحت فشار دولت های خود قرار گرفته و از ارائه خدمات به بازار بزرگ ایران منع خواهند شد.
وی با تاکید بر این که مهمترین ابزار ما نخبگانی هستند که برای رفع نیازهای کشور گام برمی دارند؛ افزود: برای تامین دارو و تجهیزات با چالش های مختلفی مواجه هستیم و هر چه ترامپ و ترامپیست ها فشار وارد کنند با تاکید بر توانمندی جوانان نخبه به حیات خود ادامه می دهیم.
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام آمادگی در جهت رفع نیازهای نخبگان و دریافت پیشنهادات آنان جهت راهگشایی در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی اظهار داشت: باید با همکاری و تلاش یکدیگر تنور کارهای دانش بنیان را گرم نماییم و ازخروج نخبگان از کشور جلوگیری نماییم.
شانه ساز اشاره کرد: بالاترین ارزش افزوده در حوزه صادرات کشور مربوط به کالاهای سلامت محور به ویژه تولیدات شرکت های دانش بنیان است و در بحران فعلی که اداره امور کشور متکی به ارز صادرات غیرنفتی است باید توجه بیشتری به صادرات و شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.
نیازمند دانشگاههایی از نسل سوم و چهارم برای تولید سرمایه هستیم
دکتر علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به این که از دو سال قبل توجه به استارتاپ و کارآفرینی درحوزه سلامت و قشر جوان جزء اولویت های معاونت آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی قرار گرفت ؛ اشاره کرد: سازمان نظام پزشکی هم در سیاستگذاری و هم در حوزه اجرا به استارتاپ های حوزه سلامت کمک می نماید و در بخش سیاستگذاری می تواند دورنمایی از نیازهای جامعه را برای شرکت های جوان و سیاستگذاران ترسیم کند و در حین مسیر نیز مشورت؛ کمک و حمایت ها را عرضه نماید و بحث نظارت را در شرکت های دانش بنیان داشته با شد.
وی ادامه داد: هدف نهایی از برگزاری این رویداد گسترش زیست بوم کارآفرینی و نوآفرینی و کمک به نشان دادن دستاورد های تیم ها به جامعه پزشکی و همین طور فراهم کردن فرصت معرفی تیم ها به سرمایه گذاران حوزه تجهیزات پزشکی بود.
وی اظهار داشت: شیوع کووید 19 زمان را متوقف نکرده است و امروز نیازمند دانشگاههای از نسل سوم و چهارم برای تولید ثروت و سرمایه در کشور هستیم.
نیازمند منسجم تر کردن سرویس دهی در حوزه های دیجیتال هستیم
دکتر کاظمی مدیر عامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به اینکه در آینده شاهد جنگ اطلاعاتی خواهیم بود، بیان کرد: ارزش افزوده و ثروت در حوزه های کسب و کار و دیتا بوده و حوزه پزشکی هم دارای دیتاهای فراوانی است که می توان نیازهای آنرا شناسایی کرد.
وی اشاره کرد: ما آماده پذیرش هر نوع ایده در حوزه کسب و کارهای سودده هستیم و باید از امکانات موجود برای منسجم تر کردن سرویس دهی در حوزه های دیجیتال و مجازی استفاده نمائیم.
بر طبق گزارشاداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در این رویداد ملی 45 تیم ایده، طرح و یا محصول اولیه خودرا در محورهای تجهیزات پایش؛ کنترل، کاهش یا تسکین درد بیمارها، تجهیزات مراقبت خانگی، تجهیزات خود مراقبتی، تجهیزات، لوازم و مواد یک بار مصرف، تجهیزات مراقبت و کنترل حاملگی و فرزندپروری، گجت­های پوشیدنی در وب سایت این رویداد ثبت نمودند و به کمک شتابدهنده تخصصی سکو، برمبنای نیاز خود از خدمات مشاوره، منتورینگ و کوچینگ متخصصان و صاحبنظران این حوزه بهره مند شدند و در نهایت 7 تیم ماسک فیلتر دار سورین، گن هوشمند پایش سلامت مادر و جنین ایلیثیا، گجت هوشمند سلامت آکو، دستگاه رگ یاب vein show، دستگاه احیا قلبی ریوی پیشرفته، دستگاه بادی آنالایزر و دستگاه جابجا کننده و تغییر دهنده وضعیت بیمار بر روی تخت بعنوان تیم های برگزیده انتخاب و از آنها قدردانی گردید.
منبع:

1399/06/27
00:53:49
5.0 / 5
1343
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر