معاون استاندار:

استان مركزی و به ویژه اراك در وضعیت هشدار كرونایی

استان مركزی و به ویژه اراك در وضعیت هشدار كرونایی

به گزارش سرشیر مركزی معاون سیاسی استاندار مركزی با اعلان اینكه استان مركزی و به ویژه اراك در وضعیت هشدار كرونایی قرار دارند، اظهار داشت: این وضعیت بسیار غیرپایدار است و هرگونه بی توجهی به پروتكل های بهداشتی باردیگر استان را به وضعیت قرمز بازمی گرداند.


بهروز اکرمی در گفت و گو با ایسنا، با تایید خروج استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی اظهار نمود: برای اعلام وضعیت های مختلف کرونایی در استانها فاکتورهای آماری مد نظر قرار می گیرد و وزارت بهداشت بر طبق این شاخص ها تغییر وضعیت را اعلام می کند، اما گرچه استان مرکزی برمبنای فاکتورهای آماری از وضعیت قرمز عبور کرده، اما این به معنای رفع خطر نیست و ما همچنان در وضعیت هشدار به سر می بریم.
وی با تاکید بر اینکه تغییر وضعیت کرونایی در استان مرکزی در واقع به مویی بند است، اظهار نمود: در صورت کوچکترین تخطی از پروتکل های بهداشتی و کوچکترین بی توجهی به موارد بهداشتی تاکید شده، در کوتاهترین زمان ممکن باردیگر به وضعیت قرمز باز می گردیم.
اکرمی با اعلان اینکه همگان شامل مردم و مسئولان تلاش کردند تا از وضعیت قرمز خارج شویم، اظهار داشت: نباید باردیگر با رفتارهای غیرمنطقی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به وضعیت قرمز برگردیم.
وی با اشاره به ایام محرم اظهار نمود: در این ایام نیز حفظ سلامت مردم بسیار مورد تاکید و مد نظر است، به ویژه اینکه حفظ سلامت مردم دستور اکید دین ماست، پس رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم های این ماه بسیار لازم است چونکه در صورت بی توجهی به رعایت پروتکل ها هیچ تضمیمنی وجود ندارد که شرایط بدتر نشود.
اکرمی از مردم استان مرکزی به ویژه اراک خواست به پروتکل ها وفادار بمانند و عزاداران حسینی بیش از همیشه مسئله رعایت سفارش های بهداشتی را جدی بگیرند و اظهار داشت: با افرادی که از این موارد تخطی کنند برخورد خواهد شد.
منبع:

1399/06/06
13:28:38
5.0 / 5
1829
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر