آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

آمار جهانی همه گیری كووید-۱۹

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری كووید-19 كه تابحال در 213 كشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارها حاکی از آنست که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۵۳۶ هزار و ۸۳۷ نفر رسیده و تابحال ابتلای ۱۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۵۵۹ نفر به این بیماری نیز تأیید شده است.
هم چنین بنابر تازه ترین آمارها تابحال شش میلیون و ۵۳۷ هزار و ۷۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
از میان چهار میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۹۹ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان چهار میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۲ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۸ هزار و ۵۲۷ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
هم چنین از هفت میلیون و ۷۴ هزار و ۵۶۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا شش میلیون و ۵۳۷ هزار و ۷۲۳ نفر معادل ۹۲ درصد از موارد بهبود یافته و ۵۳۶ هزار و ۸۳۷ نفر معادل هشت درصد از موارد جان خودرا از دست داده اند.
آمریکا همچنان درصدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
از طرف دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:
۱. ایالات متحده دو میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۲۸ مبتلا، ۱۳۲ هزار و ۵۶۹ قربانی
۲. برزیل یک میلیون و ۶۰۴ هزار و ۵۸۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۹۰۰ قربانی
۳. هند ۶۹۷ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۱۹ هزار و ۷۰۰ قربانی
۴. روسیه ۶۸۱ هزار و ۲۵۱ مبتلا، ۱۰ هزار و ۱۶۱ قربانی
۵. پرو ۳۰۲ هزار و ۷۱۸ مبتلا، ۱۰ هزار و ۵۸۹ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۷ هزار و ۶۲۵ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۸۵ قربانی
۷. شیلی ۲۹۵ هزار و ۵۳۲ مبتلا، ۶۳۰۸ قربانی
۸. انگلیس ۲۸۵ هزار و ۴۱۶ مبتلا، ۴۴ هزار و ۲۲۰ قربانی
۹. مکزیک ۲۵۶ هزار و ۸۴۸ مبتلا، ۳۰ هزار و ۶۳۹ قربانی
۱۰. ایتالیا ۲۴۱ هزار و ۶۱۱ مبتلا، ۳۴ هزار و ۸۶۱ قربانی
ایران نیز با ثبت ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ مبتلا و ۱۱ هزار و ۵۷۱ قربانی ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.
بعد از آن کشورهای پاکستان با ۲۳۱ هزار و ۸۱۸ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۰۹ هزار و ۵۰۹ مبتلا، ترکیه با ۲۰۵ هزار و ۷۵۸ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۳۱ هزار و ۸۰۰ مبتلا، آلمان با ۱۹۷ هزار و ۵۵۸ مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۹۶ هزار و ۷۵۰ مبتلا، فرانسه با ۱۶۶ هزار و ۹۶۰ مبتلا، بنگلادش با ۱۶۲ هزار و ۴۱۷ هزار مبتلا، کلمبیا با ۱۱۷ هزار و ۱۱۰ مبتلا و کانادا با ۱۰۵ هزار و ۵۳۶ مبتلا تابحال بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده اند.
سپس قطر با ۹۹ هزار و ۷۹۹ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۵۵۷ مبتلا، آرژانتین با ۷۷ هزار و ۸۱۵ مبتلا، مصر با ۷۵ هزار و ۲۵۳ مبتلا، سوئد با ۷۱ هزار و ۴۱۹ مبتلا، اندونزی با ۶۳ هزار و ۷۴۹ مبتلا، بلاروس با ۶۳ هزار و ۵۵۴ مبتلا، بلژیک با ۶۲ هزار و ۱۶ مبتلا، اکوادور با ۶۱ هزار و ۹۵۸ مبتلا، عراق با ۶۰ هزار و ۴۷۹ مبتلا، امارات متحده عربی با ۵۱ هزار و ۵۴۰ مبتلا و هلند با ۵۰ هزار و ۶۲۱ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد مبتلاشدن را تابحال ثبت کرده اند.
همین طور کشورهای کویت، قزاقستان، اوکراین، عمان، سنگاپور، فیلیپین، پرتغال، بولیوی، پاناما، جمهوری دومینیکن، لهستان، افغانستان، سوئیس، سرزمین های اشغالی، بحرین، رومانی، نیجریه، ارمنستان، ایرلند، هندوراس، گواتمالا، آذربایجان و غنا بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تابحال ثبت کرده اند.1399/04/16
17:54:28
5.0 / 5
2176
تگهای خبر: بهبود , بیماران , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر