احتمال انتقال كرونا از راه ناقلان خاموش ضعیف است

احتمال انتقال كرونا از راه ناقلان خاموش ضعیف است

به گزارش سرشیر یكی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: احتمال انتقال بیماری كووید-۱۹ از راه ناقلان خاموش بیماری، ˮبسیار نادرˮ است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، نتیجه تست کرونای بعضی از افراد مثبت است این درحالیست که علائمی از بیماری کووید-۱۹ در آنان مشاهده نمی گردد و تنها به این علت که با فرد مبتلا به این بیماری در ارتباط بوده اند مبادرت به انجام آزمایش کرده اند.
ماه آوریل مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ها در آمریکا در گزارشی اعلام نمود: لزوم دارد ناقلان خاموش بیماری کووید-۱۹ برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس، خویش را قرنطینه کرده و از ارتباط با افراد دیگر اجتناب کنند. همینطور به منظور کنترل همه گیری بیماری کووید-۱۹ نه تنها افراد مبتلا به بیماری باید ارتباط خود با دیگران را محدود کنند، بلکه احتمال انتقال بیماری از راه ناقلان خاموش هم وجود دارد.
این درحالیست که روز گذشته (دوشنبه) دکتر «ماریا ون کرکوف» یکی از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: باآنکه امکان انتقال ویروس از راه بیماران بدون علامت وجود دارد، اصلی ترین روش انتقال ویروس به حساب نمی آید.
وی ادامه داد: بر مبنای اطلاعات موجود، احتمال انتقال بیماری کووید-۱۹ از راه ناقلان خاموش بیماری به افراد دیگر بسیار نادر است.
به گزارش سرشیر به نقل از روزنامه ایندیپندنت، این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت همینطور تصریح کرد: باآنکه نتایج یافته های بدست آمده مثبت است، اما لازم است برای عرضه پاسخ دقیق در مورد میزان احتمال انتقال بیماری از راه ناقلان خاموش، تحقیقات بیشتری صورت گیرد.1399/03/20
14:49:53
5.0 / 5
2505
تگهای خبر: بهداشت , بیماران , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر