رئیس بیمارستان مسیح دانشوری:

10 درصد از پرسنل بیمارستان به كرونا مبتلا شدند

10 درصد از پرسنل بیمارستان به كرونا مبتلا شدند

به گزارش سرشیر رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با تاكید بر لزوم خدمت رسانی حداكثری به بیماران كرونایی اظهار داشت: این مركز از آغاز آغاز بحران در خط مقدم مبارزه با این بیماری بوده و این روند همچنان ادامه دارد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دکتر ولایتی در جلسه شورای علمی بیمارستان مسیح دانشوری که امروز شنبه با حضور متخصصان و پزشکان برگزار شد، اضافه کرد: با شروع بیماری و اوج گیری کرونا، بیمارستان همه ظرفیت تخت های بیمارستانی و امکانات خویش را به درمان بیماران کرونا اختصاص داد و تلاش و جدیت فراوانی را در این جهت به کار گرفت.
وی اظهار داشت: هشتاد روز از شروع پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان مسیح دانشوری می گذرد و در این مدت حدود ۱۹۵۸ نفر پذیرش شده اند و هم اکنون بسیار کاهش یافته است.
وی با اشاره به این که در ایام اوج بیماری تعداد مراجعات روزانه به ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر می رسید از رجوع روزانه و حدود ۷۷ نفری به درمانگاه برای تشخیص و درمان کرونا اطلاع داد و همینطور تعداد مبتلایان کادر پزشکی و پرسنل بیمارستان به کرونا را 10 درصد اعلام نمود.
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر این که مرکز همچنان در حال خدمت رسانی است بیان نمود: اگر مجدداً با پیک بیماری در کشور مواجه شویم این آمادگی در بیمارستان وجود دارد که مستقیم و یا با ارجاع دیگر مراکز خدمت رسانی نماید.
او در آخر از تلاشهای همکاران در بخش های مختلف که شبانه روزی و با تعهد و توجه مثال زدنی در مقابله با بیماری کرونا فعالیت نمودند تشکر کرد.
در ادامه این جلسه، دکتر طبرسی متخصص بیماری های عفونی و معاون بیمارستان مسیح دانشوری هم ضمن عرضه گزارشی از اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: در هشتادمین روز شیوع بیماری هستیم و به صورت متوسط تعداد بیماران کرونایی بین ۷۰ تا ۱۰۰ نفر تغییر می کند و بخش عمده ای هم از دیگر بیمارستان ها به این مرکز اعزام می شوند.
وی ادامه داد: هم اکنون ۳ بخش بستری و ۲ بخش ICU مشغول خدمت به بیماران کرونا هستند و شرایط دیگر قسمت های بیمارستان از هفته گذشته به حالت عادی بازگشته است.
دکتر جماعتی فوق تخصص مراقبت های ویژه و قائم مقام ریاست بیمارستان مسیح دانشوری هم اظهار داشت: در بخش ICU بلافاصله پس از شروع فعالیت درمانی، پروتکل های موردنیاز روند اقدامات در بخش مراقبت های ویژه تهیه و به کار گرفته شد، ضمن آن که روش به کار گرفته شده در بیمارستان مسیح دانشوری در غالب مراکز درمانی کشور به کار گرفته شد و بعد از آن از راه وبینار به اطلاع پزشکان خارج از ایران رسید و مورداستفاده قرار گرفت.
برپایه گزارش روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، در ادامه این نشست دکتر بهادری استاد و متخصص برجسته پاتوبیولوژی بیمارستان هم با تشکر و قدردانی ویژه از کارکنان و کادر درمانی بیمارستان تاکید کرد: ضروریست کماکان با عنایت به ارجاع بیماران کرونایی از دیگر مراکز، آمادگی لازم کماکان در بیمارستان وجود داشته باشد.1399/02/20
21:16:10
5.0 / 5
2429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر