سازمان جهانی بهداشت:

توزیع عادلانه واكسن، چالش كلیدی مقابله با كووید-۱۹

توزیع عادلانه واكسن، چالش كلیدی مقابله با كووید-۱۹

به گزارش سرشیر دبیركل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشت: توزیع واكسن كروناویروس و نه تولید آن، چالش كلیدی در فرآیند مقابله با این ویروس می باشد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محققان در سرتاسر جهان در تلاش هستند تا هرچه سریع تر واکسن موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ که نخستین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد و به سراسر دنیا گسترش پیدا کرد، ساخته شود.
«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی تصریح کرد: توزیع واکسن کروناویروس و نه تولید آن، چالش کلیدی در فرآیند مقابله با بیماری کووید-۱۹ است.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد: گام نهایی موفقیت، سرعت در عرضه تجهیزات و روش های درمانی مقابله با کووید-۱۹ نیست بلکه توزیع مناسب و عادلانه آنها حائز اهمیت است. هیچ یک از ما نمی توانیم پذیرای دنیایی باشیم که در آن بعضی از مردم در مقابل ویروس مصون هستند و برخی دیگر در معرض آن باشند.
به گزارش اسپوتنیک نیوز، همینطور «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل خواهان آن شد تا تست های تشخیصی ارزان قیمت، واکسن و روش های درمانی موثر برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ عرضه و تولید شود. وی تصریح کرد که این تجهیزات به کنترل همه گیری بیماری کمک می نماید و باید در اختیار همه مردم جهان باشد.1399/02/16
14:08:20
5.0 / 5
3002
تگهای خبر: بهداشت , تولید , درمان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر