نتایج مطالعات نشان می دهد؛

تأثیر عصاره چای سبز در مقابله با فیبروز ریوی

تأثیر عصاره چای سبز در مقابله با فیبروز ریوی

به گزارش سرشیر به قول محققان، عصاره چای سبز در مقابله با نوع پیشرونده و جدی بیماری ریه امیدبخش است.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، در بیماری معروف به فیبروز ریوی، بافت ریه به مرور زمان گرفتار جراحت و زخم می شود و در نتیجه میزان اكسیژن دریافتی بدن محدود می شود. در نهایت نارسایی ریوی روی می دهد كه منجر به مرگ می شود. فیبروز ریوی انواع مختلف دارد اما شایع ترین نوع آن، ایدیوپاتیك است.
در حال حاضر دو دارو برای كُندكردن روند صدمه به ریه ها وجود دارد، اما بیماری را كامل متوقف نمی نماید. در مطالعه جدید، عصاره چای سبز معروف به EGCG مورد بررسی قرار گرفته است.
EGCG یك آنتی اكسیدان قوی است، تركیباتی كه می تواند از سلول های بدن در مقابل صدمه ناشی از فرایندهای گوناگون بیماری محافظت كند.
در این مطالعه، دكتر «هارولد چپمن» به همراه همكارانش، ۲۰ بیمار را مورد نمونه برداری بافت ریه قرار دادند. به مدت ۲ هفته، نیمی از بیماران روزانه ۶۰۰ میلیگرم EGCG به شكل كپسول دریافت كرده بودند. نیم دیگر چنین كپسول های را دریافت نكردند.
زمانیكه محققان بافت ریه نمونه برداری شده بیماران را مورد بررسی قرار دادند، تفاوت های كلیدی بین دو گروه مشاهده نمودند. بیمارانی كه مكمل EGCG مصرف كرده بودند شاهد میزان كمتر برخی پروتئین های دخیل در فیبروز ریه بودند.
علائم بیماری فیبروز كبدی، سرفه مداوم، خستگی، و تنگی نفس در طول فعالیت فیزیكی است. اغلب موارد ابتلاء به این بیماری در افراد بالا ۶۰ سال مشاهده می شود. سیگاركشیدن و سابقه خانوادگی این بیماری هم از شاخص های پرخطر محسوب می شوند.

1399/01/11
22:45:49
5.0 / 5
2636
تگهای خبر: بیماران , دارو , عصاره , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر