ذوالفقاری بیان كرد

جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی

جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی

سرشیر: رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا، جزئیات طرح مقابله با زنجیره انتقال كرونا را تشریح نمود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در تشریح طرح "فاصله گذاری اجتماعی" گفت: باتوجه به شیوع ویروس كرونا در كشورهای دنیا، اقدامات بسیاری در سراسر جهان در حال انجام می باشد و در كشور ما نیز اقدامات زیادی برای پیشگیری و درمان انجام گرفته و برخی از كادر درمانی كشور به شهادت رسیده اند.
وی اظهار داشت: هم اكنون بسیج همگانی در سراسر كشور برای مقابله با كرونا تشكیل شده و امیدواریم از ظرفیت همه مردم در این خصوص استفاده گردد.
ذوالفقاری افزود: در طول این زمان بخش زیادی از مردم همكاری كردند، اما عده ای ظاهرا جدی نگرفته اند و نیاز به قاطعیت بیشتری است تا زنجیره انتقال این بیماری قطع شود.
وی اشاره كرد: اطلاعات نشان میدهد هنوز به قله نرسیدیم و سیر بیماری، كاهش را نشان نمی دهد بدین سبب همه باید همكاری نماییم.
ذوالفقاری اظهار داشت: طرحی كه امروز اعلام و اجرایی می شود، بنا بر اجماع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و همه نهادهای كشور و تایید دولت و رئیس جمهور، تدوین شده است.

وی اظهار داشت: صرفا به افراد ساكن شهرها اجازه ورود داده می شود، یعنی سفر ممنوع می باشد. كسانی كه در مسافرت هستند باید سریعتر به خانه برگردند و كسانیكه در محل سكونت خود هستند سفر نروند، چون اجازه ورود به شهرها را ندارند.
وی اضافه كرد: دو رقم اول كد ملی اشخاص، پلاك خودرو، بیمه و... نشان دهنده این است كه افراد ساكن این شهر هستند یا نه ؟ در ورودی شهرها بررسی می شود البته اشخاصی كه محل سكونتشان در شهر دیگر و محل كارشان جای دیگر است با كارت شناسایی تردد خواهند كرد.
ذوالفقاری اظهار داشت: اگر خودرو ها به شهرهایی كه ساكن نیستند سفر كنند، اجازه ندارند وارد شهر شوند، اگر غیرقانونی وارد شهر شوند، خودرو تا یك ماه توقیف و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: ادامه تعطیلی دانشگاه ها، مدارس، پارك ها، بوستان ها و مراكز ورزشی در این طرح پیش بینی شده است.
ذوالفقاری اشاره كرد: محدودیت تردد در خطوط ریلی، خطوط هوایی و پایانه های مسافربری ادامه خواهد داشت.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا اظهار داشت: گروهی از اصناف باید به صورت صددرصد باز باشند تا خدمات مایحتاج عمومی مردم را تامین كنند و مردم در این خصوص نگران نباشند.
معاون وزیر كشور اضافه كرد: برخی گروه های اصناف تا اختتام طرح تعطیل خواهند بود.
معاون وزیر كشور درباره اصناف متخلف هم اظهار داشت: اصناف متخلف كه به قانون توجه نكنند، به مدت یك ماه پلمپ می شود. برگزاری هر گونه مراسم شامل رسمی و غیررسمی كه منتهی به تجمع و انتشار بیماری می شود ممنوعست.
وی اظهار داشت: فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی برمبنای بخشنامه ریاست جمهوری با حداكثر دوركاری و حداقل حضور كاركنان در ادارات انجام می شود.
رئیس كمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا افزود: هم اكنون بخش زیادی از كارمندان چیزی حدود ۲ میلیون نفر مثل مدارس و مراكز آموزشی تعطیل می باشد، اما وزارت بهداشت كادر درمانی و انتظامی همچنان فعالند.
معاون وزیر كشور اشاره كرد: مردم جدی بگیرند همه دادستان های سراسر كشور و شوراهای تامین استان در اجرای طرح نظارت دارند.
وی اضافه كرد: برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیر رسمی كه محل تجمع افراد باشد لغو می شود، رهبر انقلاب هم باتوجه به تاكیدات بر رعایت مسائل بهداشتی داشتند سفر به مشهد را لغو كردند.
منبع:

1399/01/07
22:44:39
5.0 / 5
3153
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر