تا امروز؛

مورد مثبتی از كرونا در خمین مشاهده نشده است

مورد مثبتی از كرونا در خمین مشاهده نشده است

به گزارش سرشیر ایسنا/مركزی رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین اظهار داشت: تا به امروز ۱۲ فرد مشكوك به كرونا مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند و خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مثبتی در این شهرستان اعلام نشده است.


مجتبی دیده دار در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بعد از مثبت شدن ویروس كرونا در استان قم، بیمارستانی در خمین تجهیز و كلینیكی به منظور پذیرش بیماران كرونایی آماده شد كه تمام بیماران مشكوك توسط پزشكان به این كلینیك ارجاع داده می شود.
وی ادامه داد: در این كلینیك اقدامات اولیه انجام و آزمایشات لازم گرفته می شود و در صورت مشكوك شدن به بیماری نمونه برداری مولكولی انجام و به اراك ارجاع داده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین خاطرنشان كرد: بعد از دریافت جواب قطعی در صورت مثبت اعلام شدن جواب آزمایش، بیمار برای دریافت خدمات به بیمارستان خوانساری اراك منتقل می شود كه از روز جمعه تابحال ۱۲ فرد مشكوك به كرونا مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفتند و خوشبختانه تابحال هیچ مورد مثبتی در این شهرستان اعلام نشده است.
دیده دار بیان نمود: از ابتدا با شیوع این بیماری در چین، اطلاع رسانی لازم از راه پیام ها و بنرهای بهداشتی در سطح پایگاه ها به مردم عرضه می شد كه متاسفانه ابتدا مردم توجه جدی به این ویروس نداشتند و بعد از مثبت شدن این ویروس در قم، مبحث جدی تر مورد توجه قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا با روسای ادارات مكاتباتی صورت گرفته و شهرداری موظف شد تمام اماكنی كه مردم با آن در تماس هستند همچون اتوبوس های شهری، صندلی های انتظار ایستگاه های اتوبوس و... را به صورت مرتب آخر روز ضدعفونی كنند و البته رعایت نكات بهداشتی و طریقه انجام این نكات به سایر ادارات هم ابلاغ گردیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی خمین تصریح كرد: با عنایت به موارد مطرح شده در شورای تأمین در خصوص تعطیلی دانشگاه ها و مدارس و سالن های ورزشی، كتابخانه ها و... و تغییر ساعت كاری ادارات از ساعت ۹ تا ۱۲، اطلاعیه ها و كلیپ های آموزشی در جهت آگاه سازی مردم آماده شده و در اختیار مردم قرار گرفته تا مردم از رجوع غیرحضوری به خارج از منزل بپرهیزند و شاهد ازدحام جمعیت نباشیم.
دیده دار افزود: محدودیت هایی هم در ملاقات با بیماران در بیمارستان ها اعمال شده و همینطور با عنایت به این كه كلینیك بعنوان مركز پذیرنده بیماران مشكوك به كرونا در نظر گرفته شده، برنامه ریزی شده در مركز غربالگری در هر شیفت یك متخصص بیماران را پذیرش كند تا از ازدحام جمعیت در این مركز هم جلوگیری شود.1398/12/06
23:58:24
5.0 / 5
3955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر