بی خوابی میان مردم چقدر است؟

بی خوابی میان مردم چقدر است؟

به گزارش سرشیر بی خوابی یكی از شایع ترین اختلالات خواب است و حدود ۳۰ درصد مردم در طول زندگی خود امكان دارد در مقاطعی بی خوابی را تجربه كنند.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، نشست تخصصی درمان اختلالات خواب از جانب معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشكی شهید بهشتی با پنج امتیاز بازآموزی ویژه متخصصان و دانشجویان رشته های روانشناسی، مشاوره، روان پزشكی، پرستاری و روان پرستاری برگزار گردید.
دكتر حبیب الله خزایی، دبیر علمی این همایش با اشاره به اینكه حدود یك سوم افراد به شكلی گرفتار یكی از اختلالات خواب هستند، اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد مردم در طول زندگی خود امكان دارد در مقاطعی بی خوابی را تجربه كنند.
این متخصص اعصاب و روان و فلوشیپ اختلالات خواب با اشاره به اینكه بی خوابی یكی از شایع ترین اختلالات خواب است، اظهار نمود: وقفه تنفسی حین خواب"آپنه"، ‏پاراسومنیا یا اختلالات رفتاری حین خواب و خواب آلودگی از دیگر موارد شایع طیف گسترده اختلالات خواب است كه عدم توجه و درمان بموقع آن تبعات جبران ناپذیری به دنبال دارد.
وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی درمان اختلالات خواب، اظهار نمود: تمركز دومین نشست اختلالات خواب بر روی درمان این اختلالات است، چونكه در نشست اول انواع اختلالات خواب مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود در این جلسه تمركز اصلی بر روی درمان اختلالات خواب و بویژه بی خوابی است.
خزایی با تاكید بر اینكه افراد به هیچ عنوان به صورت خودسرانه و نسبت به درمان بی خوابی اقدام نكنند، اظهار داشت: در این راستا عدم استفاده از داروهای خواب آور به صورت خودسرانه نهی می شود چون كه مهمترین تبعات منفی این مساله عارضه دار كردن بی خوابی است و فرد را در معرض وابستگی دارویی قرار می دهد.
بر طبق این گزارش، این نشست تخصصی در سه پنل اختلالات بی خوابی و درمان های آن، درمان شناختی–رفتاری بی خوابی (CBT.I)، درمان های روان شناختی كابوس، مرور خیالی (RIT)، نوروساینس در اختلالات خواب و راهكارهای درمانی طب فراگیر در اختلالات خواب برگزار گردید.


 

1398/12/04
13:54:40
5.0 / 5
3780
تگهای خبر: آلودگی , پزشك , تجربه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر