رئیس كمیسیون بهداشت:

باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح نماییم

باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح نماییم

به گزارش سرشیر رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح نماییم تا حركت انقلابی قوه قضاییه تكمیل شود.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، علی نوبخت حقیقی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار نمود: طی سال های گذشته شاهد نفوذ و رد پای نااهلان در نظام پزشكی بوده ایم. قرار ما در كمیسیون بهداشت این بوده است كه با تمام مفاسد پزشكی در حوزه دارو، درمان و مسائل آموزشی برخورد نماییم. به مردم ایران اطمینان می دهم كه خدماتی در این مورد انجام داده ایم.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به وضعیت بیماران خاص اظهار داشت: بیمارانی مثل دیالیزی ها، بیماران مبتلا به ام اس و سرطانی ها تا حد خوبی تحت پوشش بیماران خاص قرار گرفتند. امیدوارم بزودی خدمات بهتری به آنها ارائه شود.
وی تغییر و توسعه طرح تحول نظام سلامت را بعنوان كار اصلی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس معرفی نمود و اظهار داشت: این طرح با اهداف بشردوستانه و كمك به مردم محروم خدمات جدی تری را ارائه كرده است. خدماتی كه پیش از این طرح ارائه می شد قانون را رعایت نمی كردند. ما در برنامه ششم این طرح را تصویب كردیم و این طور نبود كه این قانون را رها نماییم بلكه برای آن ضرب الاجل دو ساله گذاشتیم.
نوبخت حقیقی با اشاره به بررسی طرح ملی نظام سلامت در جلسه روز گذشته مجلس اظهار نمود: با این طرح و به واسطه پرونده های الكترونیك سلامت و نسخه های الكترونیكی حدود ۲۵ درصد صرفه جویی را رقم زده ایم. در مجلس دهم برای ترمیم بودجه ۹۵، ۸ هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت تخصیص داده شد در صورتیكه این منابع قابل صرفه جویی بوده و امروز این صرفه جویی در حال اعمال است.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینكه «سابقا جسد مردم ایران در بیمارستان های دولتی گروگان گرفته می شد» اظهار داشت: ما ننگ این اتفاق را از دامن نظام پاك كردیم. روز گذشته یكی از دوستان اظهار داشت كه دولت و مجلس نمی توانند مسائل نظام را حل كنند. پرسش من این است كه آن زمانی كه جسد مردم در بیمارستان ها گروگان گرفته می شد شما كجا بودید؟ مجلس می تواند مصلحت نظام را تشخیص دهد.
وی ادامه داد: جلوگیری از واردات دارو یكی دیگر از اقداماتی است كه به كمك دكتر نمكی صورت گرفت و موجب شد كه ۹ هزار میلیارد تومان از پول های محدود داروهای وارداتی به ۶۰ میلیارد تومان تقلیل پیدا كند. آیا این تصمیمات مصلحت نظام نیستند؟ ما برای نخستین بار موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت تأسیس كردیم. در كادر پزشكی این موسسه كسانی بودند كه نزدیك به ۱۰۰ ماه در جبهه ها بودند. پرونده آنها رها شده بود. بدین سبب ما با هدف تقویت فرهنگ ایثار و شهادت این موسسه را ایجاد كردیم. همین طور سامانه پیچك را به وزارت بهداشت و درمان منتقل كردیم. این سامانه جلوی خیلی از مفاسد را گرفته است.
نوبخت حقیقی درانتها نطق خود با اشاره به مبارزه قوه قضاییه با فساد اظهار داشت: قوه قضاییه گام های بلندی برداشته اما صرفا با معلول برخورد می كند. باید با علت ها برخورد كرد و این برخورد بر دوش مجلس است. ما باید دوش به دوش قوه قضاییه ساختارهای فسادزا را اصلاح نماییم تا حركت انقلابی قوه قضاییه تكمیل شود.
منبع:

1398/08/14
23:25:06
5.0 / 5
4211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر