وزیر بهداشت خبر داد

ردیابی ارز اختصاص یافته به حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

ردیابی ارز اختصاص یافته به حوزه دارو و تجهیزات پزشكی

به گزارش سرشیر وزیر بهداشت اظهار داشت: منظور بنده از فساد در حوزه سلامت، فساد سازمان یافته ای است كه خارج از وزارت بهداشت و در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی است و شاید از سخنان بنده، بد تعبیر شده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه جلسه با اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس و استاندار خراسان رضوی در استانداری این استان، اظهار نمود: یكی از علل اصلی فساد سازمان یافته در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی، عدم شفافیت و عدم فعالیت درست سامانه هایی بود كه باید در این راستا كار می كردند.
وی افزود: نخستین كاری كه پس از ورود به وزارت بهداشت به صورت خاموش و بی سر و صدا انجام دادیم، این بود كه تك تك موارد ارزی كه هركس در این عرصه دریافت كرده بود را با كمك 5 تیم دو نفره ردیابی كردیم و خوشبختانه تا اواخر هفته آینده، به جمع بندی خواهیم رسید كه كل ارزی كه به حوزه دارو و تجهیزات پزشكی اختصاص یافته، به چه مواردی اختصاص یافته، چه كالاهایی وارد كشور شده و در حوزه تجهیزات پزشكی آیا این تجهیزات به بیمارستان های دولتی اختصاص یافته و یا به بخش خصوصی عرضه شده است.
وزیر بهداشت با اشاره به سفر خود به استان خراسان رضوی، خاطرنشان كرد: هدف از سفر ما به این استان، حضور در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشكی، بازدید از مراكز بهداشتی و درمانی و نشست با اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس جهت بررسی وضعیت سلامت این استان و استاندار خراسان رضوی بود.
دكتر نمكی اضافه كرد: بخشی از مواردی كه در نشست با اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مجلس و استاندار خراسان رضوی عنوان شد، به تاثیر تصمیمات كلان كشور بر استان خراسان رضوی باز می گشت و بخشی از آنها به موضوعاتی مرتبط بود كه كاملا به این استان مربوط بود.
در مورد تكمیل مراكز بهداشتی و درمانی، تجهیزات پزشكی مورد نیاز، مشاركت وزارت بهداشت و آستان قدس رضوی در توسعه بعضی از زیرساخت ها، برداشتن مشروط و موقت سقف بیمه سلامت به منظور تسهیل درمان بیماران و اختصاص یك دستگاه سی تی آنژیو به بیمارستان امام رضا(ع) با ارز دولتی از مهمترین موضوعات این نشست بود.
وزیر بهداشت در مورد تسریع در صدور مجوز برای توسعه زیرساخت های درمانی در استان خراسان رضوی، بیان كرد: به معاونت درمان وزارت بهداشت ابلاغ كردیم كه فرایند صدور مجوز برای تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت را به رئیس دانشگاه علوم پزشكی مشهد تفویض كنند تا در عرض دو هفته تمام سرمایه گذارانی كه مایل به سرمایه گذاری در حوزه سلامت و بخصوص توسعه توریسم سلامت هستند، با سرعت مبادرت به دریافت مجوز و ساخت مراكز درمانی كنند.
وزیر بهداشت تصریح كرد: مشهد مقدس از دیرباز نه فقط توسط زائران بلكه برای گیرندگان خدمات بهداشتی و درمانی جذابیت داشته است، باید بتوانیم به كمك بخش خصوصی، مراكز درمانی پیشرفته و مدرن ایجاد نماییم تا توریسم سلامت تقویت شود.
دكتر نمكی با اشاره به تدوین و ابلاغ آئین نامه مشترك توریسم سلامت با همكاری وزارت بهداشت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عنوان كرد: در این دستورالعمل، تمام موارد در نظر گرفته شده تا توریسم سلامت در كشور، نظام مند و قانون مند شود، چون موضوعاتی مانند اقامت و رفت و آمد در كنار امور درمانی برای گردشگران سلامت اهمیت دارد.
برپایه گزارش وبدا، وی ادامه داد: برای شركت های مجاز در حوزه گردشگری سلامت، یك پزشك بعنوان مسئول فنی حضور دارد تا پاسخگو باشد و اجازه ندهد كه توریست سلامت به دام افرادی بیفتد كه امكان دارد ظاهر نظام سلامت ایران را با شیادی مخدوش كنند، ازاین رو در آینده ای نزدیك شاهد ساختار نظام مند و قانون مند در عرصه عرضه خدمت به گردشگران سلامت خواهیم بود.1398/05/04
14:23:06
5.0 / 5
4391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر