۹۸، ۱، ۱ و تراژدی تولدهای تقویمی

۹۸، ۱، ۱ و تراژدی تولدهای تقویمی

سرشیر: با نزدیك شدن به سال نو شاید دغدغه برخی مادران حامله به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۸/۱/۱ باشد؛ موضوعی كه در چند سال اخیر دغدغه جدی برخی مادران برای به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ های رُند دیگر نظیر ۹۷/۷/۷ و... بوده است.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، مدت زمان زیادی از تاریخ ۹۷/۷/۷ نمی گذرد كه به اذعان دست اندركاران سلامت كشور، با دستكاری برخی مادران در تاریخ تولد نوزادشان، شاهد افزایش آمار تولد در این روز و شلوغی بخش زایمان بیمارستان ها بودیم؛ موضوعی كه توجه رسانه ها و فضای مجازی را به خود جلب كرده و واكنش متخصصین زنان و زایمان را نیزدر پی داشت. اما سوال این است كه آیا این دستكاری در تاریخ تولد به ضرر نوزاد نیست؟
دكتر اعظم السادات موسوی – رئیس انجمن متخصصان زنان ایران و در گفت و گو با ایسنا به بررسی لطمه های به دنیا آوردن زود هنگام نوزاد پرداخت و اظهار داشت: متاسفانه در چند سال قبل گرفتار مشكلی فرهنگی در این زمینه شده ایم. دستكاری تاریخ تولد یك ظلم بزرگ به نوزاد است؛ چراكه در طبیعتِ به دنیا آمدن نوزاد دخالت كرده ایم.
موسوی اضافه كرد: در حاملگی های كمتر از ۳۹ هفته و دو روز، قلب و ریه ها تكامل كافی پیدا نكرده و امكان دارد سپس تولد نیاز باشد نوزاد برای تكامل ریه ها و قلب در دستگاه بماند. گاهی اوقات باز امكان دارد پزشك در محاسبه تاریخ تولد گرفتار خطا شود. پس برای زایمان هرچه به ۴۰ هفتگی نزدیك تر شویم بهتر است.
وی عوارض نام برده را از عوارض حتمی دستكاری در تاریخ تولد نوزاد برشمرد و افزایش احتمال وجود آسم و دیابت در بزرگسالی برای این نوزادان را باز از عوارض مهم آن برشمرد.
حال با بررسی عوارض زایمان زودتر از موعد برای به دنیا آمدن نوزادان باید دید آیا در ۹۸/۱/۱ بازهم شاهد افزایش تقاضای زایمان قبل از موعد از طرف والدین هستیم؟1397/12/27
13:55:20
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , تخصص , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سرشیر
سر شیر
سرشیر