تاثیر فیبر خوراكی در اثربخشی درمان های سرطان

تاثیر فیبر خوراكی در اثربخشی درمان های سرطان

به گزارش سرشیر بررسی ها نشان می دهد: مصرف میزان قابل توجهی از فیبر خوراكی به روند اثربخشی درمان های سرطان كمك می نماید.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، محققان بر این باورند نوع مواد خوراكی مصرفی می تواند بر چگونگی اثربخشی روش های درمانی سرطان اثرگذار باشند. رژیم های غذایی سرشار از فیبر میكروب های روده را تغییر داده و باعث می شوند روش های درمانی مورد استفاده تاثیر بیشتری داشته باشند. هرچند، پروبیوتیك ها این تاثیر مثبت را با خود به همراه ندارند.
در این بررسی محققان به مطالعه روی تعدادی بیمار مبتلا به سرطان پوست پرداختند كه نوعی ایمن درمانی موسوم به PD-۱ را دریافت كرده اند. محققان مشاهده نمودند در افرادی با رژیم غذایی سرشار از فیبر، احتمال اینكه رشد تومورهای سرطانی متوقف شود یا سرعت آن كاهش پیدا كند، پنج برابر بیشتر از افرادی بوده كه رژیم غذایی آنان حاوی میزان پایینی از فیبر خوراكی است.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: رژیم های غذایی سرشار از فیبر به رشد انواع مختلفی از میكروب های روده كمك می نماید كه در نتیجه آن اثربخشی ایمن درمانی PD-۱ بیشتر خواهد بود. هرچند، مكمل های حاوی پروبیوتیك ها كه حاوی باكتری های مفید هستند در حقیقت تنوع میكروب ها را در روده بیماران مبتلا به سرطان می كاهد.
به گزارش سرشیر به نقل از MNN، محققان همینطور مشاهده كردند: مصرف خوراكی های فراوری شده و افراط در مصرف مواد قندی باعث می شود باكتری های در رابطه با واكنش مثبت بدن به ایمن درمانی كاهش پیدا كند.1397/12/13
13:54:20
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر