سیرصعودی رفتار سیگار كشیدن دختران نوجوان نسبت به پسران

سیرصعودی رفتار سیگار كشیدن دختران نوجوان نسبت به پسران

سرشیر: مدیركل مشاوره و مددكاری اجتماعی ناجا با اشاره به اینكه علوم انسانی خصوصاً روانشناسی كه از علوم روز شمرده می شود، نسبت به تكنولوژی و علوم پایه عقب مانده تر است اظهار داشت: روان شناسان در حوزه فرهنگ، اجتماع، سیاست، اقتصاد و امنیت امروز جایگاه دارند و باید مباحثی مطرح كنند كه چند بعدی باشد چراكه اگر بر روی یك بعد فعالیت نماییم بالقطع به نتیجه نخواهیم رسید.


گزارش ایسنا، علیرضا حمیدی فر در پنجمین كنگره ملی روانشناسی با اشاره به اینكه دنیای امروز دنیای شیشه ای است، اظهار داشت: جرم و لطمه ها در حوزه فضای مجازی نسبت به فضای واقعی بیشتر است چونكه در دسترس تر هستند.

وی با اشاره به اینكه امروز دختران نوجوان سیر صعودی رفتار سیگار كشیدن را از همسالان پسر ربوده اند تاكید كرد: امروز انواع و اقسام مواد مخدری بین نوجوانان و حتی بزرگتر دست به دست می شود كه خیلی از آنها حتی نام آنرا نمی دانند و آنرا مصرف می كنند؛ حوزه روانشناس اجتماعی و متخصصین می توانند راهبردهایی به مدارس و جوامع آموزشی نمایش كنند؟.

وی اظهار داشت: امروز كلمات و گفتاری میان نوجوانان مرسوم شده و گاهی بزرگتر ها از آن استفاده می نمایند. در این راستا روانشناسان چه راهبردی دارند؟ این مسائل فرهنگی، اجتماعی و جامعه ما را مسئله آفرین می كنند پس باید حوزه كاربردی را در جامعه نشر دهیم. باید روانشناسان و جامعه شناسان به سبك و سویی حركت كنند تا جامعه را از لطمه های نوپدید حفظ كنند.

مدیركل مشاوره و مددكاری اجتماعی ناجا افزود: روان شناسان در حوزه فرهنگ، اجتماع، سیاست، اقتصاد و امنیت امروز جایگاه دارند و باید مباحثی مطرح كنند كه چند بعدی باشد چراكه اگر به روی یك بعد فعالیت نماییم، بالقطع به نتیجه نخواهیم رسید.

بگفته حمیدی فر، علوم انسانی خصوصاً روانشناسی كه از علوم روز شمرده می شود، نسبت به تكنولوژی و علوم پایه عقب مانده تر است.1397/12/01
14:36:46
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: آموزش , تخصص , روان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر