افزایش ۲۰۰درصدی كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی

افزایش ۲۰۰درصدی كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی

به گزارش سرشیر مدیركل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: میزان كشفیات قاچاق فراورده های آرایشی و بهداشتی در سال قبل ۲۰۰درصد افزایش داشت.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، عبدالعظیم بهفر اظهار نمود: آمار كشفیات قاچاق كالاهای آرایشی و بهداشتی عرضه شده از جانب ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور حاكی از افزایش ارزش ریالی و همینطور تعداد عددی دارد.
وی ادامه داد: همكاری معاونت های غذا و دارو سراسر كشور و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در سال قبل هم سبب افزایش حدود ۲۰۰ درصدی كشفیات قاچاق این محصولات بود.
مدیركل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح كرد: هیچگاه نمی توان بدون نظارت بر عرضه این محصولات در سطح بازار به خصوص در سطح عمده فروشی ها، خرده فروشی ها و فروشگاه های سراسر كشور از میزان عرضه محصولات قاچاق و تقلبی كاست، بنابراین تنها با همكاری هرچه نزدیك تر تمام نهادهای مسئول در این امر می توان سلامت مردم را تامین و تضمین نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو و به قول بهفر، افزایش كشفیات فراورده های آرایشی و بهداشتی در حالیست كه بر مبنای برآوردها، میزان كالاهای قاچاق و تقلبی آرایش و بهداشتی در این دوره از نظر عددی افزایش معنا دار و فاحشی نداشته است.
وی با تاكید بر نقش آموزش و فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی، عنوان كرد: همه ما وظیفه داریم با تشریح خطرات مصرف كالاهای قاچاق و تقلبی بر سلامت مردم و زیان های فاجعه بار اقتصادی، مردم را به كاهش تقاضای این كالاها تشویق كرده و با بسیج عمومی ضد مصرف محصولات قاچاق در سطح خانواده ها تلاش نماییم.1397/10/15
14:29:00
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سرشیر
سر شیر
سرشیر