محققان كانادایی توصیه می كنند؛

بهبود علائم افسردگی با مصرف پروبیوتیك ها

بهبود علائم افسردگی با مصرف پروبیوتیك ها

سرشیر: به قول محققان، مصرف منظم پروبیوتیك ها كه به خاطر فایده برای سیستم گوارشی معروف هستند احیانا سبب تسكین علائم افسردگی باز می شوند.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، یافته های محققان دانشگاه مك مستر كانادا نشان داده است افراد مبتلا به سندروم روده تحریك پذیر (IBS) پس از مصرف پروبیوتیك خاص در مقایسه با گروه افراد مبتلا به IBS كه دارونما مصرف كرده بودند دو برابر شاهد بهبود بیشتر علائم افسردگی همزمان با این بیماری بودند.
سندروم روده تحریك پذیر بر روده بزرگ تاثیر گذاشته و بیماران دچار دل درد و تغییر در عادات اجابت مزاج نظیر اسهال و یبوست می شوند. معمولا این افراد دچار اضطراب مزمن یا افسردگی هم هستند.
«پرمیسل بركیك»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان داده است مصرف یك نوع پروبیوتیك خاص می تواند سبب بهبود علائم روده و همین طور مشكلات روانی در بیماران مبتلا به IBS شود.»
همچنین این مطالعه نشان داده است محیط باكتریایی روده ها ارتباط مستقیمی با مغز دارد و باكتری ها بر رفتار تاثیر می گذارند. در این مطالعه، محققان ۴۴ فرد بزرگسال مبتلا به IBS را كه مبتلا به اضطراب یا افسردگی خفیف تا متوسط هم بودند تحت مطالعه قرار دادند.
این افراد به مدت ۱۰ هفته تحت مطالعه بودند بطوریكه نیمی از آنها روزانه پروبیوتیك Bifidobacterium longum NCC۳۰۰۱ و نیمی دیگر دارونما مصرف می كردند.
در هفته ششم، ۱۴ نفر از ۲۲ بیمار، یا ۶۴ درصد بیماران مصرف كننده پروبیوتیك شاهد كاهش علائم افسردگی بودند. درحالیكه در هفت نفر از ۲۲ بیمار مصرف كننده دارونما (یا ۳۲ درصد) علائم افسردگی كاهش یافته بود.

1397/08/26
17:55:58
5.0 / 5
4555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر