یافته جدید محققان سوئیسی؛

انگور به پیشگیری از سرطان ریه كمك می نماید

انگور به پیشگیری از سرطان ریه كمك می نماید

سرشیر: محققان دریافتند مولكول موجود در پوست و دانه انگور موسوم به رزوراترول می تواند با سرطان ریه مقابله كند.به گزارش سرشیر به نقل از مهر، در سراسر جهان سرطان ریه یكی از مرگبارترین بیماری هاست. به علاوه ۸۰ درصد مرگ ها ناشی از سیگار كشیدن هستند. از اینرو شیوه های پیشگیرانه در كنار كنترل مصرف دخانیات در این زمینه ضروری می باشد.
محققان دانشگاه ژنو سوئیس در تحقیقات اخیر خود توانستند با استفاده از «رزوراترول» از سرطان ریه ناشی از سیگار كه در موش ها بوجود آورده بودند، پیشگیری كنند.
«موریل كیوندت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما مشاهده كردیم در موش های درمان شده حجم تومور تا ۴۵ درصد كاهش پیدا كرد. آنها در مقایسه با موش های درمان نشده تعداد تومورهای كمتر و با اندازه كوچك تری داشتند.»
تیم تحقیق به مدت ۲۶ هفته بر روی چهار گروه از موش ها آزمایش های شان را انجام دادند. گروه اول بعنوان گروه كنترل، نه ماده سرطان زا دریافت نمودند و نه تحت درمان با رزوراترول قرار گرفتند؛ گروه دوم تنها ماده سرطان زا دریافت كرده بود؛ گروه سوم هم ماده سرطان زا دریافت كرده و هم تحت درمان بود؛ و گروه چهارم فقط تحت درمان قرار گرفته بود.
در مقایسه با دو گروهی كه در معرض ماده سرطان زا قرار نگرفته بودند، ۶۳ درصد از موش های درمان شده مبتلا به سرطان نشدند.
كیوندت در ادامه اضافه كرد: «رزوراترول می تواند نقش پیشگیرانه در مقابله با سرطان ریه داشته باشد.»
محققان اذعان كردند كه این فرمولاسیون می تواند برای انسان هم كاربرد داشته باشد و نیاز به انجام آزمایشات بیشتری در این زمینه است.

1397/07/20
23:24:08
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر