وزیر بهداشت: قیمت داروهای خارجی كه مشابه داخل نداشته باشند، تغییر نمی كند

وزیر بهداشت: قیمت داروهای خارجی كه مشابه داخل نداشته باشند، تغییر نمی كند

سرشیر: وزیر بهداشت در مورد قیمت داروهای خارجی در شرایط كنونی كشور، اظهار داشت: قیمت داروهای خارجی كه مشابه داخل نداشته باشند، تغییر نمی نماید.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح ساختمان شماره دو دانشكده دندانپزشكی دانشگاه علوم پزشكی بیرجند، تصریح كرد: داروهای تولید داخلی به علت وابستگی به مواد اولیه و محصولات حوزه هایی مانند صنعت چاپ و صنایع پتروشیمی، دچار نوسان قیمت شده اند و دولت مصوب كرده كه قیمت دارو، 9 تا 12 درصد افزایش پیدا كند.

وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: برخی اوقات دیده ام كه باوجود مصاحبه های ما، برخی رسانه ها، قیمت یك دارو كه حاشیه سود بسیار پایینی داشته و سبب نابودی یا توقف تولید داخلی آن دارو شده را نشان می دهند و عنوان می كنند كه 30 تا 40 درصد افزایش قیمت پیدا كرده است.

هاشمی خاطرنشان كرد: حدود 9 هزار قلم دارو در كشور وجود دارد كه 1400 قلم از آن، تغییر قیمت داشته و اگر كل سبد دارویی كشور را در نظر بگیریم، قیمت دارو به صورت متوسط 9 درصد افزایش پیدا كرده اما اگر منصف باشیم و بخواهیم با سایر خدمات كه قیمت آنها افزایش قابل توجهی داشته، مقایسه نماییم در حوزه دارو، تولید كنندگان و وارد كنندگان دارو، عملكرد مناسبی داشته اند و دولت هم با وجود سختی های فراوان، كمك و كوشیده كه ارز را با همان نرخ 4200 تومان برای حوزه دارو، تامین كند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه دولت در حوزه تولید و واردات دارو هیچ ورود و دخالتی ندارد، اظهار داشت: 70 درصد از داروی مورد نیاز كشور برای یكسال آینده، خریداری شده و از بخش خصوصی حمایت شده و بانك مركزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمركات كشور برای تسریع بخشی به خرید دارو و كاهش مشكلات مردم و نظام سلامت، كمك های زیادی كردند.

هاشمی با اشاره به افتتاح ساختمان شماره دو دانشكده دندانپزشكی بیرجند، اظهار داشت: این مركز دندانپزشكی، بسیار شیك و مجهز با اساتید جوان به مردم خدمات دندانپزشكی عرضه می دهد و خوشبختانه تعداد دانشجویان رشته دندانپزشكی این دانشگاه، دو برابر افزایش پیدا كرده و برای مردم ایران، جالب است كه در یكی از استان های مرزی شرق كشور، در جهت ارتقای دانش و مهارت برای مردم بومی این استان، تلاش می گردد.

وزیر بهداشت در مورد نگرانی تامین نیازهای مراكز بهداشتی و درمانی كشور، اظهار داشت: خوشبختانه تابحال مشكلی برای مراكز بهداشتی و درمانی كشور تولید نشده و ما هستیم و تلاش می نماییم كه مشكلی به وجود نیاید.1397/06/15
12:53:31
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سرشیر
سر شیر
سرشیر