بررسی مشكلات بیماران تالاسمی در كمیسیون بهداشت مجلس

بررسی مشكلات بیماران تالاسمی در كمیسیون بهداشت مجلس

سرشیر: سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت كه در جلسه امروز(سه شنبه) این كمیسیون، مشكلات بیماران تالاسمی مورد بررسی قرار گرفت.


حیدرعلی عابدی در گفت وگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز كمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز مشكلات بیماران تالاسمی و طب سنتی ایرانی مورد بحث قرار گرفت.
وی افزود: كمیسیون بهداشت درباره تبیین جایگاه طب سنتی ایرانی در جهت اجرای بند چ ماده ۷۴ برنامه ششم به وزارت بهداشت ودرمان سفارش كرد كه هرچه سریع تر از خدمات طب سنتی ایرانی در شبكه های بهداشتی و درمانی استفاده نماید، ضمن این كه در آموزش گروه های پزشكی دروس طب سنتی ایرانی گنجانده شود؛ همینطور در جهت تقویت طب سنتی ایرانی به صورت تخصصی برای تدریس در دانشگاه ها تلاش شود.
عابدی افزود: كمیسیون در بررسی مشكلات بیماران تالاسمی از مسئولانی از انجمن تالاسمی كشور برای بیان مشكلات شان دعوت كرد كه، طبق اظهارات مسئولان این انجمن، هم اكنون بیش از ۲۳ هزار بیمار تالاسمی در كشور زندگی می كنند.
وی ادامه داد: طبق توضیحات مسئولان انجمن تالاسمی، در تامین داروهای اصلی این بیماران یعنی دسفرال تزریقی و ال وان خوراكی مشكلاتی به لحاظ تفاوت قیمت ارز وجود دارد؛ ازاین رو با عنایت به افزایش قیمت دلار و تفاوت قیمت ارز نسبت به گذشته مقرر شد كه با مسئولان سازمان برنامه و بودجه رایزنی صورت گرفته، تا تفاوت قیمت ها به بیماران پرداخت گردد.
سخنگوی كمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در این جلسه توضیحاتی در مورد تهیه دارو توسط مسئولان سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت عنوان شد در خصوص این كه در تمامی استان ها و شهرستان ها دارای بیمار تالاسمی مركز خدمات تالاسمی تولید می شود، ضمن این كه بیش از ۱۲ مركز با وظیفه اندازه گیری آهن خون در جهت كمك به بیماران تالاسمی گسترش پیدا می كند، البته نخستین مركز در شهرستان ایرانشهر مبادرت به فعالیت می كند كه دارای ۲ هزار بیمار تالاسمی است.1397/05/10
15:13:28
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سرشیر
سر شیر
سرشیر