تشدید علائم مبتلایان به آسم آلرژیك در فصل تابستان

تشدید علائم مبتلایان به آسم آلرژیك در فصل تابستان

سرشیر: مسئول بیماری های غیر واگیر مركز بهداشت بجنورد اظهار داشت: علائم بیماران مبتلا به آسم آلرژیك در فصل تابستان و بر اثر گرما تشدید می گردد.


به گزارش سرشیر به نقل از ایسنا، «آزمون» از برگزاری كلاس های آموزشی ویژه بیماران مبتلا به آسم اطلاع داد و اظهار داشت: در این دوره های آموزشی در مورد آلودگی های محیطی و مواردی كه سبب تشدید بیماری می گردد مطالبی عنوان خواهد شد.
به قول وی، در فصل تابستان سفارش می گردد افراد مبتلا به آسم در هوای گرم از منزل بیرون نیایند و نزدیك به ظهر هم كه آلودگی محیطی زیاد است از منزل خارج نشوند.
مسئول بیماری های غیر واگیر مركز بهداشت بجنورد با بیان این كه آسم به دو دسته آلرژیك و غیرآلرژیك تقسیم بندی می شود، اضافه كرد: افزایش دمای هوا و آغاز گرده افشانی برخی گیاهان در فصل تابستان باعث تشدید برخی علائم در بیماران مبتلا به آسم آلرژیك می گردد.
آزمون اظهار نمود: زمانی كه هوا گرم تر می گردد علائم در بیماران مبتلا به آسم غیرآلرژیك بهبود می یابد اما این شرایط باعث تشدید علائم در بیماران مبتلا به آسم آلرژیك می گردد.
وی ادامه داد: افراد مبتلا به آسم آلرژیك در فصل تابستان به دلیل آغاز گرده افشانی گیاهان، درختان و علف های هرز دچار تشدید علائمی مانند خس خس سینه، تنگی نفس یا سرفه می شوند.
به قول وی، امكان دارد این علائم تا اوایل پاییز و تداوم گرده افشانی هم ادامه پیدا كند كه این امر برای بیماران آزاردهنده خواهد بود كه به بیماران سفارش می گردد برای بهبود و یا كنترل علائم بیماری به پزشك رجوع كنند.1397/04/24
14:31:27
5.0 / 5
4061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سرشیر
سر شیر
سرشیر